Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Spotkanie z polskimi nowelami

Ósma edycja Narodowego Czytania w Kobylnicy


Podaj dalej:
Radni, urzędnicy, dyrektorzy szkół, komendant OSP oraz mieszkańcy. Między innymi oni wzięli udział w kobylnickiej odsłonie ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

Fragmenty ośmiu polskich nowel mogliśmy w sobotnie przedpołudnie usłyszeć w trakcie ósmej edycji „Narodowego Czytania”. Po raz kolejny w działania promujące czytelnictwo zaangażowała się Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy, która do udziału w wydarzeniu zaprosiła kilkanaście osób. Fragmenty poszczególnych dzieł czytali radni, urzędnicy, dyrektorzy szkół, komendant OSP oraz sami mieszkańcy.

W sumie udział w tegorocznej akcji zadeklarowało ponad trzy tysiące organizatorów z 31 krajów całego świata. Wśród zgłoszeń dominowała Europa, ale wspólnie czytano też w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

"Narodowe Czytanie" to społeczna kampania promująca czytelnictwo. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.