Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Spotkania z pisarzami, warsztaty, konkursy. Nowe propozycje GBP

Spotkania z pisarzami, warsztaty, konkursy. Nowe propozycje GBP

Biblioteka rusza z realizacją dwóch projektów


Podaj dalej:
Na realizację dwóch interesujących projektów dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy. To w sumie 24 tysiące złotych, które pozwolą przeprowadzić działania adresowane do szerokiego grona czytelników.

Okres, w którym kobylnicka książnica była zamknięta dla czytelników, na pewno nie był czasem straconym.

-Oprócz intensywnych prac związanych z porządkowaniem i rozbudową księgozbioru czy realizacją oferty on-line, bibliotekarze przygotowywali także wnioski aplikacyjne do ogłaszanych w tym czasie projektów kulturalnych. Dwa z nich okazały się na tyle interesujące, że uzyskały pozytywną rekomendację i otrzymały dofinansowanie – przyznaje Renata Sztabnik, dyrektor GBP.

7 tysięcy złotych wsparcia Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy uzyskała na realizację projektu pn. „Warsztaty książki niezwykłej” w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje”. Projekt zakłada organizację cyklu warsztatów związanych z tworzeniem przez uczestników własnych książek – dotykowych, które można będzie wykorzystać w pracy z osobami niewidomymi, oraz artystycznych, czyli zużytych książek, które poprzez ozdobienie różnego rodzaju materiałami, ponownie staną się atrakcyjne dla czytelników.

- Jeszcze zastanawiamy się, czy przeprowadzić te warsztaty w małych grupkach, czy online. Wszystko zależy od tego, jak cofane będą kolejne epidemiczne restrykcje - mówi Renata Sztabnik.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy otrzymała 17 tys. zł na realizację projektu kulturalnego pt. „E-spotkania www kwarantannie” w ramach programu „Kultura w sieci”. Projekt polega na organizacji cyklu spotkań autorskich z pisarzami i poetami realizowanych w formie on-line, częściowo moderowanych lub tłumaczonych na język migowy i zakończonych ogłoszeniem mini-konkursu lub quizu tematycznego. W gronie zaproszonych do projektu pisarzy są już m.in. : Wojciech Chmielarz, Agnieszka Lis, Justyna Bednarek, Agnieszka Tyszka i Katarina Lavmel.

Oba projekty będą realizowane od 15 czerwca do 30 października, a dokładny terminarz spotkań i warsztatów będzie znany w połowie czerwca i podany do wiadomości na stronie biblioteki.