Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Sportowa Olimpiada wyłoniła najlepsze szkoły i gminy

Mamy powody do radości


Podaj dalej:
Aż siedmiokrotnie na scenę po odbiór pamiątkowych pucharów wychodzili reprezentanci Gminy Kobylnica w czasie uroczystego podsumowania Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Sześć razy otrzymywali nagrodę za zwycięstwo w poszczególnych klasyfikacjach.

Finałowa gala tegorocznej Powiatowej Olimpiady Młodzieży odbyła się 11 czerwca w Sali Forum Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy. Na widowni zasiedli uczniowie, którzy w ostatnich miesiącach brali udział w całej rywalizacji, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele gmin z całego powiatu słupskiego.

- Bardzo się cieszę, że w tej edycji, w rywalizacji wzięli udział uczniowie ze wszystkich gmin powiatu. To pokazuje, że główny cel Olimpiady, promocja sportu i aktywności fizycznej, został osiągnięty – zauważył Paweł Lisowski, starosta słupski. W podobnym tonie wypowiadał się także Jerzy Polak, przewodniczący Słupskiego Szkolnego Związku Sportowego. Jak podkreślał, udział młodych ludzi w Olimpiadzie, uczy ich współzawodnictwa, sportowej rywalizacji i wytrwałości w sięganiu po upragnione rezultaty. Szef SSZS podziękował również wszystkim osobom zaangażowanym w jej przeprowadzenie.

Po zakończeniu części oficjalnej, przystąpiono do najważniejszego punktu imprezy – nagrodzenia zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.

WYNIKI:
Rocznik 2006 i młodsi
Punktacja generalna
I miejsce Kwakowo
II miejsce Potęgowo
III miejsce SP 1 Ustka
Klasyfikacja końcowa dziewcząt
I miejsce Kobylnica
II miejsce Potęgowo
III miejsce SP 1 Ustka
Klasyfikacja końcowa chłopców
I miejsce Kwakowo
II miejsce Główczyce
III miejsce Potęgowo
Rocznik 2003 - 2005
Klasyfikacja generalna
I miejsce Kobylnica
II miejsce Smołdzino
III miejsce Łupawa
Klasyfikacja końcowa dziewcząt
I miejsce Smołdzino
II miejsce Kobylnica
III miejsce Łupawa
Klasyfikacja końcowa chłopców
I miejsce Kobylnica
II miejsce Smołdzino
III miejsce Kępice
Punktacja Gmin
I miejsce Kobylnica
II miejsce m. Ustka
III miejsce Główczyce

Oprócz okolicznościowych pucharów i dyplomów, nagrodzone drużyny otrzymały także sprzęt sportowy. Organizatorzy całego cyklu Powiatowej Olimpiady Młodzieży pogratulowali jednak wszystkim osobom biorącym udział w zawodach i zachęcili do sportowej rywalizacji w kolejnej edycji.