Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Słodki finał spotkania z funkcjonariuszami

Prewencja inaczej. Akcja w Kobylnicy


Podaj dalej:
Nietypowy przebieg miały spotkania kilkudziesięciu kierowców ze wspólnym patrolem złożonym z funkcjonariuszy Straży Gminnej w Kobylnicy i policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Rozmowy funkcjonariuszy z kierowcami kończyły się… wręczeniem słodkiego upominku.


Właśnie w taki sposób spotkania z funkcjonariuszami zapamięta kilkudziesięciu kierowców, którzy 14 lutego przejeżdżali ulicą Główną w Kobylnicy. To w tym rejonie odbyła się kolejna odsłona prewencyjnej akcji pod hasłem „Jak kocha, to poczeka. Kieruj się sercem”.


- Głównym celem działań było zwrócenie uwagi podróżujących pojazdami na bezpieczną jazdę – zwłaszcza w obszarach, w których znajduje się spora liczba pieszych. W czasie rozmów z kierowcami ostrzegaliśmy też przed nadmiernym wciskaniem pedału gazu, kiedy panują trudne warunki atmosferyczne – podkreśla insp. Katarzyna Staniszewska ze Straży Gminnej w Kobylnicy.


Wyjątkowe spotkanie z funkcjonariuszami kończyło się wręczeniem okolicznościowego upominku w postaci lizaka w kształcie serca. Kierowcy, w ramach rewanżu, dziękowali za otrzymany prezent i zgodnie deklarowali jeszcze większą rozwagę i ostrożność w codziennej jeździe.


- Przyznam, że lekko się zestresowałem, widząc policjanta, który prosi mnie o zjazd na parking. Moje zaskoczenie było jeszcze większe, gdy w moją stronę zmierzała strażniczka z lizakiem w ręku – przyznaje pan Adam, kierowca z Bytowa. Na początku nie wiedziałem, w jaki sposób zareagować, jednak, gdy pani powiedziała, co jest powodem zatrzymania, mocno się uśmiechnąłem – dodaje kierowca. Pan Adam, podobnie jak kilkunastu innych kierowców, podkreślają, że zaskoczenie towarzyszące całej akcji tylko wzmacnia jej główny przekaz.


Akcja pod hasłem „Jeśli kocha, to poczeka. Kieruj się sercem” prowadzona była po raz trzeci. Wcześniej działania o podobnym charakterze realizowane były w nieco innej formie – kierowcy, na koniec spotkania z funkcjonariuszami, otrzymywali pączka. Wówczas hasło przewodnie całych działań brzmiało: „Wciśnij pączka zamiast gazu”.