Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Siatkarki Piasta o krok od awansu do MP

Na pocieszenie pozostał brązowy medal


Podaj dalej:
11 i 12 maja odbyły się turnieje finałowe etapu wojewódzkiego Kinder+ sport w kategorii "3" i "2"" dziewcząt. W obydwu dzielnie walczyły reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast Kobylnica. Mimo bardzo ambitnej postawy młodym zawodniczkom nie udało się wywalczyć przepustki do finałów MP w Zabrzu.

Turniej rozgrywano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

- Pierwsze trzy mecze zawodniczkom UKS Piast Kobylnica poszły gładko, dziewczęta wygrały po 2:0 kolejno z UKS Wilki Chwaszczyno II, SPS Lębork II oraz Gdyńską Akademią Siatkówki I – relacjonuje Michał Huzarski, trener siatkarek Piasta.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie kobylniczanki uległy późniejszym mistrzyniom województwa, drużynie SP Pępowo I 0:2. Mimo to dziewczęta awansowały do finałowej czwórki turnieju. W meczu o 2. miejsce w województwie Piastczanki rywalizowały z pierwszą drużyną UKS Wilki Chwaszczyno.

- Niestety po dramatycznym meczu lepsze okazały się rywalki Piasta zwyciężając 2:1, pomimo iż w tie-breaku było już 9:8 dla kobylniczanek i w górze piłka na 10:8. Jednak tak się nie stało i trzy najważniejsze akcje meczu padły łupem Wilków – dodaje Huzarski.

W meczu o brązowe medale w województwie kobylniczanki podrażnione porażką z Wilkami zagrały bardzo dobry mecz, wygrywając 2:0 z pierwszą drużyną SPS Lębork I, czym zagwarantowały sobie brązowe medale.

- Podsumowując sezon rozrywkowy dla dziewcząt Piasta z rocznika 2007, śmiało można powiedzieć, że był on bardzo udany. Trzecie miejsce pierwszej drużyny, 13 miejsce drugiej drużyny. Warto podkreślić, że w całym cyklu wojewódzkich eliminacyjnych turniejów udział wzięły 43 drużyny z całego województwa – podsumowuje trener Piasta.

W niedzielę natomiast do zmagań w Gdańskim Jasieniu przystąpiło 16 najlepszych drużyn w grach dwójkowych. W tym turnieju zespół Piasta reprezentowały dwie drużyny. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym w czterech grupach po cztery zespoły. Pierwszy zespół Piasta trafił na bardzo silną grupę, z której niestety nie udało się awansować. Cały turniej dwójek wygrała drużyna UKS Jasieniak Gdańsk przed Zatoką Puck I. To właśnie te drużyny reprezentować będą województwo pomorskie w MP w Zabrzu.