Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Separator dla szpitala dzięki wsparciu kobylnickiego samorządu

Separator dla szpitala dzięki wsparciu kobylnickiego samorządu

Trafi na Oddział Transplantacji


Podaj dalej:
Podczas styczniowej sesji radni Gminy Kobylnica podjęli decyzję o udzieleniu finansowego wsparcia Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Janusza Korczaka w Słupsku. Otrzymane od samorządu środki pozwolą na zakup separatora komórkowego dla potrzeb Oddziału Transplantacji Szpiku.

O pomoc w zakupie urządzenia zwrócił się do władz gminy Konsultant Wojewódzki ds. hematologii. Wojciech Homenda wskazywał w piśmie na znaczenie separatora w procesie pozyskiwania komórek krwiotwórczych w procedurze transplantacyjnej a także terapeutycznym usuwaniu komórek białaczkowych. Decyzja o przekazaniu wsparcia przez kobylnicki samorząd została podjęta w czasie styczniowej sesji. 14 obecnych na sali radnych zdecydowało się poprzeć ten pomysł.

Wójt Gminy podkreślał, że wsparcie ma związek z dynamicznym rozwojem Oddziału Transplantacji Szpiku i rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane przez niego świadczenia. Ważnym argumentem była także determinacja związana z zapewnieniem odpowiednich warunków leczenia pacjentów.

- Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ w czasie rozmów z ordynatorem Oddziału Transplantacji Szpiku, otrzymaliśmy jasne informacje o tym, że wśród pacjentów są również mieszkańcy Gminy Kobylnica. Mamy jednak świadomość tego, że jest to niezwykle ważne i potrzebne miejsce na medycznej mapie całego regionu – przyznaje Leszek Kuliński. Gmina Kobylnica przekaże Oddziałowi Transplantacji Szpiku 30 tys. zł.

Podobną decyzję o udzieleniu wsparcia Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Słupsku podjęto w lutym 2018 roku. Wówczas kobylnicki samorząd przekazał środki z przeznaczeniem na doposażenie placówki oraz powstanie oddziału transplantologii.

Fot. WSS Słupsk