Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Rower, kajak lub bieg. Lubuń pełen sportu

Puchar Bałtyku za nami


Podaj dalej:
5 dyscyplin obejmował Puchar Bałtyku, który na początku sierpnia rozegrano w Lubuniu. Obok triathlonu i duathlonu, impreza dawała także możliwość sprawdzenia swoich sił w zawodach formuły MTB oraz biegu przełajowym. W sumie, w czasie wszystkich konkurencji, na starcie pojawiło się ok. 200 osób.

Choć była to czwarta edycja Pucharu Bałtyku organizowanego w Gminie Kobylnica, to jednak formuła tych zawodów różniła się od poprzednich zmagań. Wprowadzenie na listę konkurencji triathlonu spowodowało, że w szranki stanąć mogli zawodnicy, którzy specjalizują się akurat w tej dyscyplinie. W konkurencji tej zostały wykorzystane nowe obiekty infrastruktury kajakowej w Lubuniu i Łosinie oddane do użytkowania w 2018 roku. Oprócz tego, zgodnie z tradycją, odbyły się zawody MTB, duathlon oraz bieg na dystansie 5 km. Trasy wszystkich konkurencji miały charakter przełajowy i wytyczone zostały przez tereny Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.

Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach była bardzo zacięta i dostarczyła zgromadzonym kibicom wielu emocji. Zwycięzców poszczególnych kategorii uhonorowano medalami i nagrodami.

Wyniki Pucharu Bałtyku 2019 w Lubuniu dostępne tutaj.