Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Regaty województwa pomorskiego

z udziałem Wójta Gminy Kobylnica


Podaj dalej:
W sobotę 4 lipca 2020 r. na Przystani Żeglarskiej w Rewie odbyły się regaty Województwa Pomorskiego zorganizowane przez Yacht Club Rewa, Gminę Kosakowo, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Zawody były o tyle wyjątkowe, że udział w nich wzięli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci lub przewodniczący gmin. Gminę Kobylnica reprezentował Gospodarz Gminy Pan Leszek Kuliński. Skład załogi uzupełniali Joanna Palkowska, Antoni Pietrzak oraz Marek Czaban nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, który przyjął obowiązki sternika. Warto zaznaczyć, że Pani Joanna niedawno zakończyła swoją kilkunastomiesięczną podróż dookoła świata. Wszyscy uczestnicy to pasjonaci żeglarstwa.
Do startu zgłosiło się 11 drużyn z Pomorza. Każda drużyna składała się maksymalnie z 4 osób. Uczestnicy korzystali z łodzi klasy Puck dostarczonych przez organizatora. Pomimo tego, że zawody miały charakter regatowy głównym celem była integracja samorządów i popularyzacja żeglarstwa. Wspaniała atmosfera, rywalizacja oraz silny wiatr sprzyjał żeglarzom i umożliwił rozegranie 4 wyścigów. Regaty rozegrano zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2017-2020, natomiast najważniejsze przepisy przedstawiono podczas odprawy sterników w dniu zawodów. W klasyfikacji końcowej gmina Kobylnica zajęła szczęśliwe 7 miejsce.
Dodatkowo informujemy, że Gmina Kobylnica w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wspólnie m.in. z Miastem Słupsk i Gminą Słupsk w czerwcu br. przygotowała koncepcję w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów poprzez edukację morską i żeglarską. Mamy nadzieję, że dzieci z naszej Gminy będą mogły zdobywać nową wiedzę teoretyczną jak i praktyczną w zakresie żeglarstwa. Już niedługo najlepsze koncepcje zostaną włączone do przedsięwzięcia strategicznego i realizowane będą pod wspólnym hasłem „Pomorskie żagle wiedzy”. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.
AHOJ przygodo !!!