Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Rafał Kuligowski wybrany do zarządu „Pomorskie w UE”

Rafał Kuligowski wybrany do zarządu „Pomorskie w UE”

Decyzja zapadła 24 czerwca


Podaj dalej:
Rafał Kuligowski, zastępca Wójta Gminy Kobylnica, został powołany do Zarządu Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”. Decyzja zapadła w czasie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia, które odbyło się 24 czerwca.

Do głównych celów Stowarzyszenia należy działalność informacyjna, promocyjna i lobbingowa.

Stowarzyszenie “Pomorskie w Unii Europejskiej”, utworzone w 2004 roku, jest formą partnerstwa regionalnego samorządów, uczelni oraz innych instytucji działających na rzecz wszechstronnego i efektywnego rozwoju Województwa Pomorskiego oraz kreowania jego pozytywnego wizerunku zarówno w Polsce jak i całej Europie. Pracami zarządu kieruje Marszałek Mieczysław Struk.

Stowarzyszenie realizuje swoje zadania za pomocą Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli oraz Biura Miejscowego w Gdańsku. Powołanie tych instytucji jest odpowiedzią na coraz większe znaczenie polityk regionalnych w Unii Europejskiej i potrzebę bezpośredniego nawiązywania kontaktów na arenie europejskiej.

Rafał Kuligowski sprawami europejskimi zajmuje się od 16 lat. 4 lata temu został powołany na eksperta przez dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, jest także wykładowcą akademickim specjalizującym się w prawie międzynarodowym i europejskim. Uczestniczył w licznych konferencjach i stażach międzynarodowych. Funkcję zastępcy Wójta Gminy Kobylnica objął październiku 2019 roku.