Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Prestiżowe wyróżnienie za inwestycję w Lubuniu

Budowa przystani doceniona


Podaj dalej:
Podczas uroczystej gali w Olivia Business Centre w czwartek, 7 listopada 2019 r. zostały wręczone nagrody w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego. Jedna z nich trafiła do Gminy Kobylnica.

Wójt Leszek Kuliński odebrał nagrodę dla kobylnickiego samorządu za budowę przystani kajakowej przy moście Lubuń - Żelkówko wraz z zagospodarowaniem terenu przy rzece Słupi. Projekt został wyróżniony w kategorii działań realizowanych przez gminy wiejskie.

Budowa nowych przystani kajakowych w Lubuniu i Łosinie kosztowała ok. 740 tysięcy złotych. Środki pozwoliły na sfinansowanie prac związanych m.in.: budową pomostu cumowniczego, suszarek na kajaki, miejsca na ognisko, wiat drewnianych, zjazdu z drogi powiatowej, drogi dojazdowej i parkingu z zapleczem sanitarnym, oświetlenia solarnego, slipu, elementów małej architektury.

- Te obiekty mogą śmiało konkurować w rywalizacji o tytuł najnowocześniejszych w regionie. Dobrze przygotowane, odpowiednio wykonane, spełniające wymagania kajakarzy. W mojej ocenie takie zaplecze infrastrukturalne w połączeniu z malowniczymi krajobrazami i gościnnością tutejszych mieszkańców mogą sprawić, że wiele osób będzie podróżować tym szlakiem – mówi wójt Leszek Kuliński.

Cała inwestycja była realizowana w ramach projektu partnerskiego pn.: „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Słupią przez Równinę Słupską”, którego podmiotem wiodącym jest Gmina Kobylnica, a wśród partnerów znalazły się: Gmina Dębnica Kaszubska, Gmina Słupsk, Miasto Słupsk, Gmina Miasto Ustka. Całkowite koszty kwalifikowane projektu to 3 009 839,40 zł, w tym dofinansowanie ze środków EFRR: 2 558 363,46 zł.

Nagrodę główną XIV edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego po raz pierwszy w historii przyznano ex aequo dla dwóch różnych przedsięwzięć zrealizowanych przez Miasto Starogard Gdański oraz Gminę Władysławowo. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w ramach kongresu Smart Metropolia. Jest to największe w Polsce, coroczne spotkanie poświęcone zagadnieniom współpracy dużych i małych gmin w obszarach metropolitalnych oraz relacji metropolii z resztą kraju.

Organizatorami wydarzenia są: Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Komisja Europejska.

Fot. M.Szumny/UM Gdańsk