Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Posadzili drzewa na pamiątkę narodzin

Nietypowa akcja w Kobylnicy


Podaj dalej:
Parkową aleję, składająca się z 24 drzew, posadzili we wtorek mieszkańcy Gminy Kobylnica swoim dzieciom, na pamiątkę ich urodzin. To efekt przystąpienia samorządu do pilotażowego programu „Jedno dziecko, jedno drzewo”, zainicjowanego przez Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe.

Gmina, przystępując do udziału w pierwszej edycji tego przedsięwzięcia, zaproponowała posadzenie drzewek na terenie sołectwa, w którym odnotowano największą liczbę urodzeń w roku 2018. W związku z tym wspólne sadzenie roślin z rodzicami odbyło się 10 września na ulicy Kalinowej w Kobylnicy.

- Wyszliśmy z inicjatywą do Gminy Kobylnica, która zaakceptowała pomysł. Zakupiliśmy drzewka, a później wskazana została konkretna lokalizacja. Pogoda jest tragiczna, choć na sadzenie drzew dobra. Mam nadzieję, że się przyjmą, chyba, że je wiatr porwie – żartowała Anna Deus – Kopka z Nadleśnictwa Leśny Dwór.

- Cieszymy się bardzo z tej inicjatywy. Oczywiście będziemy tu przyjeżdżać, rozmawiać z drzewkiem, żeby ładnie rosło – mówi mama Michała, urodzonego w 2018 roku.

Zainicjowana akacja ma na celu pokazanie, jak ważne są drzewa dla przyszłych pokoleń. Dziś sadzonki będą stanowiły jedynie symbol, pamiątkę, ale za kilkanaście lat będą tworzyć piękny drzewostan, który odegra ważną i pozytywną rolę w miejscowości, w której dokonano nasadzeń.

Kontynuacja programu w kolejnych latach umożliwi posadzenie drzewek na terenie pozostałych sołectw.