Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Pączkowy medal na pamiątkę udziału w zawodach

Nowa impreza w kalendarzu sportowych wydarzeń


Podaj dalej:
120 osób stanęło na starcie pierwszej edycji „Biegu po Pączka” w Kobylnicy. Sportową zabawę z udziałem dzieci i dorosłych zorganizowano w tłusty czwartek, jako dość nietypową formę świętowania dnia kojarzonego ze słodkościami.

Uczestnicy biegu mieli za zadanie pokonać jak największą liczbę okrążeni w czasie 20 minut. Najpierw na starcie stanęły dzieci, po nich na trasę wyznaczoną wokół stadionu w Kobylnicy, ruszyli dorośli. Po dobiegnięciu na metę otrzymywali z rąk zastępcy Wójta Gminy Kobylnica Rafała Kuligowskiego pamiątkowe medale w kształcie pączków.

Wśród mężczyzn najwięcej okrążeni pokonał Waldemar Kowalski, natomiast wśród kobiet triumfowała Agnieszka Konkel. W kategorii dzieci największy dystans przebiegli Laura Cholewińska i Szymon Przyborek.

Frekwencja i zadowolenie uczestników utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że sportowa forma spędzenia tłustego czwartku powinna doczekać się kontynuacji, stąd decyzja o organizacji drugiej edycji wydarzenia w przyszłym roku.