Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Ósma edycja Kobylnickiej Garażówki

Tym razem ze zdrowiem w tle


Podaj dalej:
Fani wyjątkowych okazji znów zjechali do Kobylnicy, by wziąć udział w Kobylnickiej Garażówce, która odbyła się 14 kwietnia br. Na sześćdziesięciu stoiskach znalazła się cała masa wyjątkowych przedmiotów, które czekały na nowych właścicieli. Zadowolonych z zakupu nietuzinkowego zegara, winylowych płyt czy starych gier telewizyjnych nie brakowało.

- Właśnie na tym polega magia całej tej imprezy. Nigdy nie można być pewnym tego, z czym człowiek opuści to miejsce – przyznaje pan Rafał, który o Kobylnickiej Garażówce usłyszał dwa lata temu. Od tego momentu stara się być na każdej kolejnej edycji. Wiele elementów wystroju mojego salonu pochodzi właśnie z tej imprezy. Tym razem znalazłem wyjątkowy obraz, który od razu przykuł moją uwagę – dodaje mieszkaniec Ustki.

Ósma edycja Kobylnickiej Garażówki zgromadziła sześćdziesięciu wystawców, którzy chcieli zainteresować swoimi przedmiotami inne osoby. Sami przyznawali, że przygotowania do imprezy były doskonałą okazja do dokonania porządków w garażach i szafach, dzięki czemu przedmioty od dawna niepotrzebne i zapomniane, mogły znaleźć nowych właścicieli.

Zorganizowana 14 kwietnia impreza odbywała się pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Wybór nie był przypadkowy. W ten sposób postanowiono zachęcić odwiedzających do wykorzystania wiosny do zatroszczenia się o stan zdrowia. Na specjalnie zaaranżowanych stoiskach mogliśmy bezpłatnie wykonać podstawowe badania medyczne czy dowiedzieć się tego, jak rozpocząć przygodę ze sportami siłowymi czy Nordic Walking.

Odwiedzającym imprezę czas umilały występy artystyczne uczniów miejscowych szkół oraz artystów z gminy Kobylnica. Przygotowano także konkursy i zagadki, a na szczęśliwców czekały ciekawe upominki. Całkowicie za darmo mogliśmy także oznakować swój jednoślad.