Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Od refleksji po zabawę. Siódme spotkanie poetów

Miłośnicy pisania znów stanęli na scenie


Podaj dalej:
21 listopada w sali teatralnej GCKiP w Kobylnicy odbyła się Biesiada Literacka z Turniejem Jednego Wiersza. Zmagania z udziałem poetów – amatorów zorganizowano już po raz siódmy.

Zgodnie z regulaminem, każdy z uczestników, musiał sam zaprezentować nadesłany przez siebie wiersz w czasie imprezy. Po wysłuchaniu interpretacji autorów wierszy nadesłanych na konkurs jury postanowiło przyznać:
I miejsce Małgorzacie Wątor za wiersz pt. "Mycie uczuć"
II miejsce Barbarze Nibelskiej za wiersz pt. "Letnia noc"
III miejsce Andrzejowi Szczepanikowi za wiersz pt. "Dziękczynność wyśpiewana"
wyróżnienie Andrzejowi Waszkiewiczowi za wiersz pt. "Spokoju chichot".

Nagrodę specjalną Wójta Gmina Kobylnica otrzymał Grzegorz Chwieduk ze Słupska za wiersz pt. "Po co ten pośpiech". Nagrodę Publiczności otrzymała Elżbieta Szwaja za wiersz pt. "Mamusiu". Oprócz finalistów Turnieju publiczność mogła także wysłuchać koncertu Pawła Ruszkowskiego.

Organizatorami imprezy byli Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.