Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Od dyskusji i wspomnień po patriotyczną muzykę

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Kobylnica


Podaj dalej:
Spotkanie z kombatantami w kobylnickiej bibliotece oraz patriotyczny koncert w Gminnym Centrum Kultury i Promocji – to kolejne elementy obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Kobylnica. Oba wydarzenia zorganizowano 7 listopada.

Punktualnie o godz. 16 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy rozpoczęło się spotkanie z kombatantami. Jednym z punktów wydarzenia była prezentacja przygotowana przez Marcina Prusaka i Andrzeja Liberka z Grupy Rekonstrukcji Historycznych Grzmot o polskim wrześniu 1939 roku. Najważniejsze jednak były opowieści z pierwszej ręki, które doskonale uzupełniły spotkanie. Każdy otrzymał także pamiątkowe kotyliony oraz kwiaty od Wójta Leszka Kulińskiego i monografię „Z Kobylnicą przez wieki”.

Wieczorem, w Sali Teatralnej, rozpoczął się Koncert Patriotyczny. Najważniejsze utwory związane z historią Polski wykonała Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy oraz młodzi soliści.

Przypominamy także, że do końca listopada we foyer GCKiP można oglądać wystawę prac Waldemara "Waldziora" Tłuczka. Jej głównym tematem jest artystyczna interpretacja wolności.