Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Nowy sposób na nudę. Wakacyjne spotkanie z grami planszowymi

Emocje, dobra zabawa i nagrody


Podaj dalej:
Festiwal Gier Planszowych to nowa propozycja przygotowana na wakacje przez Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Jest on częścią większego projektu pt. „Wakacyjne pojedynki z nudą”, który ma pokazać młodym ludziom, że letnia przerwa od nauki to dobry okres na spotkanie z nowymi formami spędzania wolnego czasu.

Przez prawie miesiąc mieszkańcy gminy mieli okazję spotykać się w wybranych drogą głosowania świetlicach wiejskich, by wspólnie poznawać edukacyjne i integracyjne możliwości gier planszowych. Organizatorzy przygotowali dla uczestników ponad 100 tytułów.

Finałowa rozgrywka z udziałem najlepszych zawodników wyłonionych w poszczególnych etapach odbyła się 12 sierpnia w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Kilkanaście osób rywalizowało w dwóch odrębnych turniejach.

Lista nagrodzonych:
Turniej „Potwory w Tokio”
I miejsce: Nikola Konhle
II miejsce: Nikola Korzeniak
III miejsce: Zuzanna Furtak
Turniej „Dobble”
I miejsce: Aleksander Góralczyk
II miejsce: Wiktor Grabowski
III miejsce: Filip Zasempa

Nagrodami w turniejach były gry planszowe, karnety wstępu do Parku Wodnego Redzikowo, Parku Linowego Leśny Kot oraz vouchery na darmowe wejścia i gry z wypożyczalni gier planszowych ZGRANI.

To jednak nie koniec! Ostatnie dwa tygodnie wakacji upłyną pod znakiem nietypowej gry terenowej „Złap mnie”. Jest to ostatnia część „Wakacyjnych pojedynków z nudą”, polegająca na odszukiwaniu ukrytych skrzynek ze skarbami, na podstawie wskazówek pojawiających się na Facebook’owym profilu GCKiP w Kobylnicy. Do wygrania spływy kajakowe, wejściówki do Parku Trampolin i wiele innych! Szczegóły tutaj.