Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Niepodległość na płótnie

Artystyczne spojrzenie na wolność i dowolność


Podaj dalej:
We foyer Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy możemy oglądać wystawę prac Waldemara "Waldziora" Tłuczka. Jej głównym tematem jest artystyczna interpretacja wolności.

Wystawa "Idea wolności - interpretacje" jest szczególna, gdyż z jednej strony wpisuje się w rocznicowe obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (2018-2020), a z drugiej podejmuje temat wolności w sztuce.

Artysta zdecydował nie precyzować tego pojęcia dając pełną swobodę interpretacji jego dzieł widzom, co czyni tę wystawę interesującym przeżyciem i doświadczeniem artystycznym. W każdym z obrazów można odczytać temat wolności, widzianej jednak w różnych kategoriach - wolności historycznej, politycznej, filozoficznej, estetycznej czy psychologicznej. Odnajdujemy też prace, w których słowo wolność odczytujemy jako dowolność.

W 2018 roku Waldemar „Waldzior” Tłuczek znalazł się w gronie stu wybranych twórców, którzy podjęli się stworzenia wyjątkowej wystawy pt. „Wolność w sztuce – 3 pokolenia” upamiętniającej 100 – lecie odzyskania Niepodległości, którą pokazywano w przestrzeni Forum przy Targu Siennym w Gdańsku.

Wystawę w GCKiP możemy oglądać do końca listopada.