Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Konkurs na chleb i wieniec dożynkowy

Gmina Kobylnica zaprasza do udziału w konkursach na chleb i wieniec dożynkowy. Oba konkursy odbędą się 30 sierpnia podczas uroczystości dożynkowych na terenie Parafii Rzymskokatolickiej w Kwakowie.

Tegoroczne gminne święto plonów przyjmie inny wymiar. Ważnym punktem będzie uroczysta msza święta w intencji rolników, która zostanie odprawiona w kwakowskim kościele. Uznaliśmy jednak, że warte kontynuacji, nawet w obecnej rzeczywistości, są te elementy święta plonów, które mocno związane są z tradycjami i obrzędami. Dlatego tegoroczne obchody zostaną połączone z konkursami na chleb i wieniec dożynkowy,

Zgłoszenia chleba i wieńców dożynkowych należy dokonać na stosownym formularzu i przekazać do Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy – pocztą, faksem, e-mailem lub osobiście.

Zgłoszony chleb oraz wieniec dożynkowy należy dostarczyć na miejsce uroczystości dożynkowych w dniu wydarzenia. Dla laureatów obu konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe.