Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Kolejne wsparcie dla strażaków ochotników

Kolejne wsparcie dla strażaków ochotników

Nowy sprzęt pojawi się w 6 jednostkach


Podaj dalej:
Sześć jednostek OSP z Gminy Kobylnica otrzymało finansowe wsparcie na unowocześnienie swojego sprzętu. Za pieniądze uzyskane z samorządu województwa kupione zostaną nowe ubrania do akcji.

Wsparcie, jakie otrzymały jednostki ochotniczych straży pożarnych, jest efektem uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego. Co ważne, pieniądze pochodzą ze środków własnych województwa. Uroczyste przekazanie przedstawicielom 54 jednostek OSP symbolicznych czeków miało miejsce 9 lipca w Redzie. Gminę Kobylnica reprezentowali Wójt Leszek Kuliński oraz Komendant Gminny ZOSP RP Robert Smysło.

– Niecały miesiąc temu radni województwa jednogłośnie zadecydowali o przekazaniu 500 tys. zł jednostkom OSP z całego województwa – poinformował Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – To zresztą taka nasza pomorska tradycja. Corocznie wspieramy strażaków ochotników. Ta dotacja to również nasze podziękowanie za ofiarną służbę, ratowanie mienia i życia mieszkańców regionu – mówił marszałek.

Dzięki wsparciu strażacy z Kruszyny, Lubunia, Lulemina, Sierakowa, Sycewic i Wrzącej będą mogli unowocześnić sprzęt. Kupione będą między innymi nowe ubrania do akcji. Sprzęt zużywa się szybko, nowe mundury czy buty będą miały lepszą odporność na temperaturę.

9 lipca dofinansowanie odebrali przedstawiciele jednostek z trzech powiatów: puckiego, słupskiego i wejherowskiego. Wcześniej, 6 lipca czeki otrzymały jednostki z powiatów: kartuskiego, kościerskiego, gdańskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego oraz z Gdańska i Sopotu. Natomiast 7 lipca wicemarszałek Leszek Bonna przekazał dofinansowanie jednostkom z powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, starogardzkiego i tczewskiego. Łącznie w lipcu samorząd województwa pomorskiego przekazał pół miliona złotych dla 222 jednostek OSP.