Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Kolejne decyzje w sprawie funkcjonowania oświaty

Kolejne decyzje w sprawie funkcjonowania oświaty

Sprawdź szczegóły


Podaj dalej:
15 maja w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie poświęcone sytuacji związanej z funkcjonowaniem oświaty w Gminie Kobylnica. Konsultacje władz z dyrektorami szkół przyniosły konkretne ustalenia.

Od poniedziałku (18.05) w szkołach będą prowadzone zajęcia rewalidacyjne. Szczegóły będą przedmiotem ustaleń pomiędzy dyrektorami a rodzicami osób uczęszczających na zajęcia.
Od 25 maja, zgodnie z decyzją rządu, uruchomione zostaną zajęcia opiekuńczo - wychowawcze z możliwością realizacji działań dydaktycznych. W przyszłym tygodniu rodzice zostaną zapoznani z kolejnymi ustaleniami podjętymi przez poszczególne szkoły a dotyczącymi sposobu ich przeprowadzenia.
Od 25 maja ruszą także konsultacje dla uczniów klas VIII przygotowujących się do egzaminów. Harmonogram oraz godziny ich przeprowadzenia zostaną ustalone w drodze rozmów prowadzonych w przyszłym tygodniu. W przypadku wyrażenia chęci będą one prowadzone również dla uczniów pozostałych klas.

Wójt Gminy Kobylnica zadeklarował, że samorząd nadal będzie wspierać gminne szkoły w zapewnieniu odpowiednich środków higieny pracownikom i uczniom.