Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Jubileuszowa odznaka kombatancka dla Wójta

Wyróżnienie przyznane przez ZKRPiBWP


Podaj dalej:
Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych przyznał Wójtowi Gminy Kobylnica Kombatancką Odznakę Jubileuszową „Polska Niepodległa 1918 – 2018”. Wręczenie okolicznościowego medalu i dyplomu miało miejsce 5 marca w siedzibie słupskiego koła ZKRPiBWP.

Związkowe wyróżnienie kombatanckie ustanowiono z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Odznaczenie ma na celu uhonorowanie osób, które uczestniczyły w wyzwoleniu Polski spod niemieckiej okupacji, a także osób i podmiotów zbiorowych zasłużonych w dziele upowszechniania i utrwalania tradycji walk wyzwoleńczych.

- Mam ten zaszczyt, że wręczając panu odznaczenie, mogę podziękować za otwartość, życzliwość i zrozumienie, a jednocześnie docenić pańską samorządową działalność, która w istotny sposób przyczyniła się do rozwoju nie tylko samej Gminy Kobylnica, ale i całego regionu po okresie trudnym i smutnym – podkreślał wręczający odznaczenie Stanisław Grabka, prezes słupskiego koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

- To dla mnie niezwykle wzruszający moment, kiedy stoję przed państwem i otrzymuję właśnie z waszych rąk to wyróżnienie. Jesteście bohaterami, całe życie służyliście Polsce i docenienie moich działań jest bardzo wyjątkowym momentem w moim życiu – zaznaczył Wójt Leszek Kuliński.

Wójt zadeklarował, że w przyszłości Gmina Kobylnica będzie kontynuować wszystkie dotychczas realizowane działania, które mają upowszechniać i utrwalać tradycję walk wyzwoleńczych. Do najważniejszych zaliczył liczne koncerty i gawędy patriotyczne, cyklicznie organizowane spotkania z najstarszymi mieszkańcami, publikacje i wydawnictwa oraz różnej formy edukację historyczną.