Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Niecodzienne zmagania wędkarskie w Sycewicach

Nad wodą bez barier


Podaj dalej:
Po raz drugi członkowie sycewickiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego zaprosili podopiecznych miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej do udziału w zawodach wędkarskich. Jednak w tej rywalizacji nie wynik był najważniejszy, ale sami uczestnicy. Dla wielu z nich była to bowiem szansa nie tylko na zdobycie wiedzy i nagród, ale także okazja do przełamania kolejnych barier.

W ubiegłym roku funkcjonujące w Sycewicach koło Polskiego Związku Wędkarskiego zorganizowało pierwszą edycję zawodów, do udziału w których zaproszono podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, a więc placówki skupiającej osoby niepełnosprawne.

12 września odbyła się druga edycja zawodów, które zgromadziły kilkunastu uczestników. Przez niespełna dwie godziny, pod okiem doświadczonych wędkarzy, próbowali złowić możliwie jak największe okazy. Korzystali więc ze wskazówek i porad tych, którzy nad wodą spędzili wiele godzin.

- Dla nas to okazja do podzielenia się swoją wiedzą. Zawodnicy z ogromną radością słuchają i uczą się od nas. Mamy ogromną satysfakcję z tego, że mogliśmy zorganizować takie wydarzenie – podkreślał prezes Koła Janusz Raczyński.

Po zakończeniu zmagań, w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej, odbyło się wręczenie nagród najlepszym zawodnikom.

- Gratuluję wam wszystkim, bo dziś nie wynik był najważniejszy, ale kontakt z naturą, niecodzienna forma spędzenia wolnego czasu i przełamanie kolejnych barier – podkreślała Małgorzata Oszmiańska, kierownik WTZ Sycewice.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycewicach zostały otwarte w styczniu 2017 roku. Kompleks powstał dzięki współpracy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatu Słupskiego, Gminy Kobylnica oraz Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Prowadzone w placówce zajęcia są dla osób niepełnosprawnych szansą na zdobycie umiejętności społecznych, rozwój pasji i zainteresowań oraz kreatywny sposób spędzenia wolnego czasu.