Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Zapraszamy na siódmą Kobylnicką Garażówkę

Sprawdź szczegóły wydarzenia


Podaj dalej:

Do pobrania:

Pod hasłem "Jesienne Porządki" odbędzie się siódma edycja Kobylnickiej Garażówki. Organizatorami wydarzenia jest Straż Gminna, Gminne Centrum Kultury i Promocji i Centrum Usług Wspólnych.

Wyprzedaż będzie odbywać się w dniu 23.09.2018 r. w godz. 10.00 - 15.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy, ul. Główna 63.

W wyprzedaży mogą wziąć udział wszyscy chętni (pierwszeństwo mają mieszkańcy Gminy Kobylnica), poza podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą z zakresu handlu. Uczestnik wyprzedaży składa w tym przedmiocie stosowne pisemne oświadczenie (załącznik do regulaminu).

Zgłoszenia należy kierować wyłącznie na adres e-mail wyprzedazgarazowa@kobylnica.pl i telefonicznie - nr kontaktowy 663930180 lub osobiście w jednostce Straży Gminnej w Kobylnicy przy ul. Wodnej 20/2 w godzinach 7:30 - 15:30 od poniedziałku do piątku, w terminie 10.09.2018 - 20.09.2018 r.

Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy wystawców.

Odwiedzającym imprezę czas umilać będą występy artystyczne uczniów miejscowych szkół oraz artystów z Gminy Kobylnica. Organizatorzy przygotowali również darmową grochówkę oraz niespodziankę dla miłośników rowerów, którzy tego dnia (w godzinach 11.00 -12.00) będą mogli oznakować swój jednoślad. Warunkiem dokonania oznakowania jest posiadanie ze sobą dowodu zakupu roweru lub karty gwarancyjnej. Przygotowane zostaną również specjalne stoiska tematyczne, w których dowiemy się tego, jak dbać o nasze środowisko i najbliższe otoczenie. Przeprowadzone zostaną również akcje edukacyjne dotyczące spraw związanych z szeroko rozumianą ekologią. Partnerem wydarzenia jest firma Kneblewski. Na ich stoisku zobaczymy urządzenia do pielęgnacji terenów zielonych (kosiarki, kosy, wertykulatory), narzędzia ogrodnicze (siekiery, sekatory, rozdrabniacze gałęzi) w tym wyjątkowy robot koszący.

Gmina Kobylnica bierze udział w kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, która odbywa się pod hasłem "Multimodalność" a sloganem jest "Przesiadaj się i jedź". Biorąc udział w tej kampanii promujemy koncepcję intermodalności i korzystania w czasie podróży z bardziej zrównoważonych środków transportu.