Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Od wspólpracy do nowego mostu nad Słupią

Kolejny krok w kierunku modernizacji przeprawy


Podaj dalej:
Wspólne starania samorządów Gminy Kobylnica, Gminy Słupsk oraz Nadleśnictwa Leśny Dwór pozwolą na przebudowę mostu na rzece Słupi w Łosinie. Modernizacja konstrukcji znajdującej się na granicy dwóch samorządów ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Będą to najpoważniejsze prace prowadzone do tej pory na obiekcie wybudowanym 16 lat temu.

Zły stan techniczny obiektu, który wybudowano w roku 2002, spowodował podjęcie rozmów o jego naprawie. Tym bardziej, że most jest ważnym elementem szlaku turystyczno - rowerowego łączącego Gminę Kobylnica i Gminę Słupsk. Przeprawa jest też często wykorzystywana przez leśników.

- W 2017 roku na zlecenie Gminy Kobylnica opracowana została kompletna dokumentacja projektowa, niezbędna do realizacji robót budowlanych związanych z przebudową całego obiektu – mówi Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński.

Kolejnym kroki w stronę modernizacji wykonano 6 lipca. Podpis pod partnerską umową o wspólnej realizacji całego zadania złożyli wójtowie gmin Kobylnica i Słupsk oraz nadleśniczy z Nadleśnictwa Leśny Dwór. Każda ze stron zadeklarowała gotowość partycypacji w kosztach związanych z przebudową mostu. Gmina Kobylnica oraz Gmina Słupsk przekażą na ten cel po 273 tysiące złotych, Nadleśnictwo Leśny Dwór – 200 tysięcy złotych.

- Dla nas dobry stan tego obiektu jest niezwykle ważny ze względu na ewentualne działania związane z gaszeniem pożarów, ale też zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma on dla rowerzystów, na których jesteśmy jak najbardziej otwarci i pozytywnie nastawieni. Jest wiele szlaków rowerowych w nadleśnictwie, to jest jeden z nich i wypadałoby, żeby ci rowerzyści bezpieczni przez ten most przejeżdżali – podkreślał Grzegorz Goliszek z Nadleśnictwa Leśny Dwór.

Przedstawiciele każdej ze stron mocno podkreślali nie tylko wartość i charakter całego przedsięwzięcia, ale również zwracali uwagę na to, że jego przebudowa połączyła wysiłek trzech instytucji.

Prace na moście mają ruszyć jeszcze w tym roku. Modernizacja obejmie wymianę konstrukcji drewniano – stalowej na żelbetowo – stalową. Nowy most o szerokości 4,5 m i długości 37 m będzie umożliwiał przejazd również pojazdom wysokotonażowym – do 40 ton.