Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Gminne Święto Plonów już w tę sobotę

Gminne Święto Plonów już w tę sobotę

W podziękowaniu za tegoroczne zbiory


Podaj dalej:
Uroczysta Msza Święta w intencji rolników zainauguruje tegoroczne obchody Gminnego Święta Plonów. Później korowód dożynkowy przejdzie w kierunku placu przy GCKiP w Kobylnicy, gdzie odbywać się będą konkursy oraz część artystyczna. Całe wydarzenie zakończy zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

W tym roku Gminne Święto Plonów odbędzie się 8 września. Zainauguruje je o godz. 14.00 Msza Święta w intencji rolników, która zostanie odprawiona w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy.

Uroczyste otwarcie dożynek nastąpi o godzinie 15.10. Jednym z pierwszych punktów imprezy będzie rozstrzygnięcie konkursu „Piękna Wieś” i wręczenie laureatom nagród. Kolejnym punktem wydarzenia będzie wręczenie nagród w konkursach na wieniec i chleb dożynkowy oraz „Piękna Wieś”. Po ich rozstrzygnięciu odbędzie się Turniej Sołectw oraz część artystyczna.

Na zakończenie czeka nas wspólna zabawa przy utworach zespołu Zajefajni i Volare.

Serdecznie zapraszamy!