Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Przed nami pierwszy Festiwal Nowego Folkloru

MiastoWieś nową propozycją GCKiP


Podaj dalej:
Tulia i Kapela ze Wsi Warszawa będą muzycznymi gwiazdami Festiwalu Nowego Folkloru "Miasto - Wieś", który już 25 sierpnia odbędzie się w Kobylnicy.

Czy istnieje granica pomiędzy kulturą miejską a wiejską? Jeśli tak, to na czym polega? Która z nich jest bardziej popularna, ceniona, atrakcyjna?

Te pytania stały się inspiracją do zorganizowania Festiwalu Nowego Folkloru „Miasto – Wieś”. Pierwsza edycja imprezy, która ma na celu skontrastowanie twórczości artystów działających w małych obszarach wiejskich i dużych aglomeracjach, odbędzie się 25 sierpnia.

W trakcie tego wydarzenia będziemy mogli porównać obie strony pod względem muzycznym i kulinarnym. Gwiazdami pierwszej edycji Festiwalu Nowego Folkloru będą Tulja i Kapela ze Wsi Warszawa.

Tegoroczną edycję Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu na długo zapamięta na pewno zespół Tulia. Śpiewające w strojach ludowych dziewczyny to największe zwyciężczynie drugiego dnia festiwalu. W konkursie "Premiery" ich piosenka "Jeszcze cię nie ma" nie miała sobie równych. Grupę Tulia tworzą młode, ale bardzo doświadczone artystki z gruntownym muzycznym wykształceniem. To głosy Joanny Sinkiewicz, Dominiki Siepki, Patrycji Nowickiej i Tulii Biczak.

Kapela ze Wsi Warszawa została założona w 1997 roku. Zespół wykonuje muzykę na klasycznych polskich instrumentach, używanych w twórczości ludowej. W trakcie swoich koncertów artyści często sięgają także po repliki historycznych instrumentów. Kapela doceniana jest zwłaszcza za wieloletnie propagowanie polskiego folku. To folkowy septet, który tworzą trzy instrumentalistki i wokalistki śpiewające białymi głosami.

25 sierpnia, w trakcie Festiwalu Nowego Folkloru, wystąpią także: AleBabki, Raj Power, Chopy, Orkiestra GCKiP, Kapela ze wsi Damnica.