Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Skuteczniejsi w codziennej służbie. Dzięki wiedzy i wyposażeniu

Jednostki OSP z nowym sprzętem


Podaj dalej:
Jest to absolutna ekstraklasa, jeśli chodzi o dostępne obecnie wyposażenie w całej Europie a nawet poza jej granicami. Najwyższa jakość, najlepsze firmy, najlepsi producenci – podkreślał Grzegorz Falkowski, zastępca komendanta miejskiego PSP w Słupsku w trakcie uroczystego przekazania nowego sprzętu jednostkom OSP w Gminie Kobylnica. Specjalistyczne wyposażenie, które trafiło do strażaków, kosztowało ok. 865 tysięcy złotych.

Od soboty, 30 czerwca, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Kobylnica, w codziennej służbie mogą wykorzystywać bardzo nowoczesny sprzęt. Tego dnia, przed remizą w Sierakowie, odbyła się uroczystość, w czasie której zaprezentowano zakupione wyposażenie. Jak podkreślał Grzegorz Falkowski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, na wyposażenie kobylnickich jednostek trafił sprzęt najwyższej jakości.

- Nie mam wątpliwości, że otrzymujecie dziś najlepsze z możliwych narzędzi pracy. Jest to absolutna ekstraklasa, jeśli chodzi o dostępne obecnie wyposażenie w całej Europie a nawet poza jej granicami – podkreślał Falkowski. Ten sam sprzęt wykorzystywany jest między innymi przez nowojorską straż pożarną czy najlepsze jednostki w Europie. To wyposażenie, którego mogłoby pozazdrościć wiele jednostek, wy nim od teraz dysponujecie – zauważał Falkowski.

Ponad 865 tysięcy złotych pozwoliło na wyposażenie gminnych jednostek OSP w specjalistyczne pilarki łańcuchowe, przecinarki spalinowe, wyciągarki samochodowe, hydrauliczne wyposażenie ratownicze i motopompy. Strażacy mogą też korzystać z kamer termowizyjnych, nowych zestawów ochronnych, zestawów komputerowych, aparatów powietrznych, detektorów gazowych, młotów udarowych, sprężarek tłokowych i wyposażenia ratowniczego.

- Jestem przekonany, że dzięki zakupionemu wyposażeniu podejmowane przez nas działania będą jeszcze skuteczniejsze. Dobrze przygotowani ludzie w połączeniu z właściwym sprzętem są w stanie zapewnić wszystkim mieszkańcom jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa – mówił w trakcie uroczystości Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kobylnicy Leszek Kuliński. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w trudny i długi proces wyposażenia naszych jednostek w tak nowoczesny sprzęt. Wiem, ile pracy i wysiłku kosztowało to przedsięwzięcie – dodawał Prezes.

Zakup sprzętu dla jednostek OSP został sfinansowany ze środków budżetu Gminy Kobylnica oraz dofinansowany z puli Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

- Całkowity koszt zadania to około 865 tysięcy złotych. Dofinansowanie obejmuje 85% kosztów kwalifikowanych – mówi Robert Smysło, Komendant Gminny ZOSP RP w Kobylnicy.

Projekt pn. „Doposażenie jednostek OSP powiatu słupskiego działających w ramach KSRG” realizowany jest w partnerstwie pomiędzy czterema jednostkami samorządu terytorialnego. Partnerem Wiodącym projektu jest Gmina Potęgowo a na wspólne starania zdecydowały się: Gmina Dębnica Kaszubska, Gmina Słupsk i Gmina Kobylnica.

W uroczystym przekazaniu sprzętu, które odbyło się w Sierakowie, uczestniczyli też radni Gminy Kobylnica, pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy.