Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Strażacy z Wrzącej powtórzyli sukces. Będą walczyć dalej

Poznaliśmy zwycięzców zawodów sportowo-pożarniczych


Podaj dalej:
Sprawność, kondycja i zgranie decydowały o tym, która z jednostek OSP zwycięży w kolejnej edycji gminnych zawodów sportowo – pożarniczych. Z poszczególnymi konkurencjami najlepiej poradzili sobie ochotnicy reprezentujący jednostkę z Wrzącej, którzy zwyciężyli w generalnej klasyfikacji.

9 czerwca na stadionie sportowym w Kwakowie rozegrano zawody sportowo – pożarnicze, w których rywalizowały jednostki OSP działające na terenie Gminy Kobylnica. O zwycięstwie w rywalizacji decydowała liczba punktów uzyskanych za czas osiągany w dwóch konkurencjach – sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku.

Po kilkudziesięciominutowej rywalizacji przystąpiono do wręczenia pucharów zwycięzcom oraz pozostałym drużynom biorącym udział w zawodach. Tegoroczną edycję zmagań na pierwszym miejscu zakończyła jednostka OSP Wrząca. Warto wspomnieć, że dla ochotników z tej jednostki było to już piąte zwycięstwo z rzędu w gminnych zawodach.

- Gratuluję zwycięzcom, ale i pozostałym drużynom. Choć nie każda opuszcza to miejsce z pucharem za zajęcie najważniejszego miejsca, to każda wyjeżdża z kolejnym doświadczeniem i cennymi wnioskami. Tutaj sprawdziliście swoje umiejętności, mogliście znaleźć ewentualne błędy. To ogromna wartość tych zawodów - podkreślał Grzegorz Falkowski, zastępca komendanta słupskiej straży pożarnej.

Przed jednostką z Wrzącej szansa na zweryfikowanie swoich umiejętności na tle najlepszych drużyn w całym Powiecie Słupskim. O to, która z nich jest najlepsza, walka rozegra się już w najbliższą sobotę w Potęgowie, w trakcie zmagań na szczeblu powiatowym.