Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Najlepsi tancerze w kraju rywalizowali w Kobylnicy

Zawody z udziałem ponad 200 par


Podaj dalej:
Około 200 par tanecznych rywalizowało na parkiecie hali sportowej w Kobylnicy w trakcie XV Wakacjady Tanecznej i Grand Prix Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Sobotnie zmagania składały się z dwóch części. Wakacjada Taneczna to projekt adresowany przede wszystkim do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych tancerzy towarzyskich. Natomiast popołudniowa rywalizacja odbywała się z udziałem najlepszych w kraju tancerzy sportowych.

- Jestem pełna podziwu dla organizatorów tego wydarzenia, którzy od lat starają się kontynuować ten projekt. Wiele z par, które oglądaliśmy w Kobylnicy, zademonstrowało bardzo wysoki poziom. Udział w tym wydarzeniu to szansa na pokazanie tego, jak wiele wysiłku i pracy potrzeba, by wspiąć się na taki poziom – podkreślała prowadzącą tegoroczne zawody Iwona Pavlović, która sama wielokrotnie sięgała po tytuły w krajowych i zagranicznych zawodach, a dziś jest ekspertem i sędzią.

Zgodnie z tradycją, publiczność mogła ocenić talent oraz umiejętności poszczególnych zawodników i zawodniczek w tańcach klasycznych i latynoamerykańskich. Choć dla widowni impreza była okazją do obserwowania wyjątkowego widowiska, to sami uczestnicy w trakcie sobotniej imprezy walczyli również o kolejne punkty w rankingach i klasyfikacjach.

Ogólnopolska Wakacjada Taneczna oraz Grand Prix Polski Ekstraklasy to wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Kobylnica i Powiatu Słupskiego.