Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Siatkarskie nadzieje walczyły w Kobylnicy

Stawką był awans do kolejnego etapu rozgrywek KinderSport


Podaj dalej:
45 drużyn rywalizowało w Kobylnicy w ramach wojewódzkiego finału rozgrywek „Kinder+sport”. 9 z nich stanowiły reprezentantki miejscowego klubu sportowego Piast B. Podopieczne Michała Huzarskiego kolejny raz pokazały się z bardzo dobrej strony.

- Znakomity występ zanotowała pierwsza para z Kobylnicy, Kinga Jęchorek i Nikola Łukomska, która cały turniej zakończyła na bardzo dobrym, drugim miejscu, ulegając w finale drużynie UKS Pępowo I 0:2 w setach. Bardzo dobrze zaprezentowała się również druga para z Kobylnicy, siostry Ania i Ola Próchniak, które zajęły w turnieju wysokie, szóste miejsce – relacjonuje szkoleniowiec kobylnickiego Piasta.

Nieźle spisały się także pozostałe pary. Jadzia Guzewska i Kinga Murawska zajęły w turnieju 20 miejsce, a trzy lokaty za nimi uplasowały się Gabrysia Będzimierowska i Zuzia Kosińska. Kolejną pozycję zajął zespół Wiktoria Kiziukiewicz i Julia Gdowska.

Był to ostatni turniej eliminacyjny o Puchar Kinder+sport. Do wielkiego finału województwa, który odbędzie się w Chwaszczynie awans uzyskały dwie pary z Kobylnicy. Kinga Jęchorek i Nikola Łukomska, które zajęły drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz turniejowa ósemka, siostry Próchniak. W finale ogółem wystąpi 16 najlepszych par po trzech turniejach eliminacyjnych. Do finału mistrzostw Polski awans uzyskają dwie najlepsze drużyny piątkowego turnieju.

W niedzielę do zmagań przystąpili chłopcy w kategorii „3” i „4”. Kobylnica oraz Lębork nie miała swoich przedstawicieli w tym turnieju. Najlepszą drużyną w kategorii „3” okazała się pierwsza drużyna UKS Jasieniak Gdańsk, która po zaciętym meczu wygrała z ekipą Kaemki Starogard Gdański 2:1, trzecie miejsce zajęła drużyna Trefla Gdańsk. W kategorii „4” pierwsze miejsce zajęła drużyna Kaemki Starogard Gdański.

Ogółem w ciągu dwóch dni zmagań w Kobylnicy wystąpiło blisko 200 zawodników i zawodniczek z 20 klubów. Rozegrano ponad 400 meczy. Organizatorem turnieju był klub UKS Piast Kobylnica wraz ze Szkołą Podstawową w Kobylnicy. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor SP w Kobylnicy, Pan Jan Wild.