Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Bezpłatne badania kolonoskopowe

Bezpłatne badania kolonoskopowe

Skorzystaj z możliwości


Podaj dalej:

Do pobrania:

Centrum Zdrowia SALUS w Słupsku informuje, iż do końca bieżącego roku istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych przesiewowych badań kolonoskopowych w ramach profilaktyki raka jelita grubego.

Z badań mogą skorzystać osoby, które nie wykonywały kolonoskopii przez ostatnie 10 lat, nie mają objawów raka jelita grubego i są w wieku 50-65 lat (urodzeni w latach 1952-1967) - młodsze roczniki wyłącznie z rodzin, w których występowały zachorowania na ten typ nowotworu.

Badania wykonywane są w Pracowni Endoskopii SALUS w Słupsku przy ul. Zielonej 8 przez doświadczonych specjalistów chirurgów. Rejestracja odbywa się pod dedykowanym numerem telefonu: 721 212 137 oraz ogólnym: 59 848 90 00.

Co zrobić po kolei:
zadzwonić pod dedykowany numer telefonu 721 212 137 – pod tym numerem uzyskacie Państwo szczegółowe informacje o zasadach wykonania badań, sposobie przygotowania, możliwym terminie badania i sposobie przekazania Państwu preparatu do oczyszczenia jelita (bezpłatnie)
wypełnić Ankietę Kwalifikacyjną do Programu, którą należy przynieść z sobą na badanie UWAGA, warunkiem zakwalifikowania do badania jest odpowiedź NIE na wszystkie pytania ankiety! Ankieta dostępna na www.klinikasalus.pl – dział PROFILAKTYKA – JELITA GRUBEGO i w załączeniu.
• jeżeli brak przeciwwskazań - przygotować się do badania i je wykonać...

Dlaczego warto wykonać badanie właśnie w Centrum Zdrowia SALUS (Słupsk, ul. Zielona 8):
• Badanie jest bezpłatne, finansowane przez Ministerstwo Zdrowia
• Czas oczekiwania to zaledwie kilka dni
• Wykonują je doświadczeni chirurdzy Wojciech Galla i Jacek Grochulski
• Zapewniamy maksymalny komfort badania i ograniczenie do minimum negatywnych doznań
• Jesteśmy wieloletnim (ponad 10 lat) i renomowanym partnerem Ministerstwa Zdrowia w realizacji w/w programu

Źródło: Centrum Zdrowia SALUS