Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Za nami szósta edycja „Kobylnickiej Garażówki”

Skarby z lamusa i nie tylko


Podaj dalej:
Szóstej edycji doczekała się „Kobylnicka Garażówka”, czyli impreza, która skupia w jednym miejscu tych, którzy szukają wyjątkowych przedmiotów oraz tych, którzy owe przedmioty posiadają, choć nie mają już one dla samych właścicieli aż tak dużego znaczenia. Zgodnie z tradycją, negocjacjom i poszukiwaniom wyjątkowych okazji towarzyszyły występy artystyczne i akcje edukacyjne. Przez kilka godzin „Kobylnicką Garażówkę” odwiedziły prawdziwe tłumy.

15 kwietnia hala sportowa Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbyła się szósta edycja „Kobylnickiej Garażówki”. Na niedzielną imprezę zgłosiła się rekordowa liczba wystawców. Na czterdziestu stoiskach można było kupić zabawki, ubrania, unikatowe ozdoby, sprzęt AGD, rękodzieło i wiele innych drobiazgów. Swoich sił w małej przedsiębiorczości próbowały również dzieci, które rozstawały się z ulubionymi dawniej zabawkami, by zebrać fundusze na następne.

Dla wszystkich przygotowana była pożywna zupa. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kobylnicy. Swoje stoiska przygotowali również partnerzy całego wydarzenia. Przedstawiciele spółki Wodociągi Słupsk przypominali, w jaki sposób dbać o wodę, natomiast na stanowisku przygotowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii i sposobu segregacji odpadów. Przed wejściem na salę stanął specjalny kontener, do którego mogliśmy wrzucać niepotrzebne elektrośmieci, by w zamian otrzymać doniczkę z kwiatami. Funkcjonariusze kobylnickiego posterunku przeprowadzili akcję znakowania rowerów, ale również wręczali dzieciom elementy odblaskowe. Całość uświetniły występy artystyczne.

„Kobylnicką Garażówkę” już teraz możemy zaliczyć do grupy imprez, które z każdą kolejną edycją zyskują na popularności. Interesujące połączenie zabawy i edukacji z możliwością nabycia przedmiotów, których próżno szukać na sklepowych półkach, sprawiają, że przyciąga nawet mieszkańców z różnych rejonów całego województwa.

Tych, którzy nie dotarli na VI Kobylnicką Garażówkę, zapraszamy już na kolejną edycję. Przeglądajcie swoje szafy - na wasze skarby gdzieś czeka nowy właściciel.

(16.04.2018)