Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Kortez wzruszył kobylnicką publiczność

Kolejna gwiazda na scenie GCKiP


Podaj dalej:
Obok takich koncertów trudno przejść obojętnie. To było spotkanie z muzyką, która wzrusza, ujmuje, wprawia w wyjątkowy nastrój. Na scenie Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy wystąpił Kortez – jeden z najciekawszych artystów polskiej sceny muzycznej. Wokalista wystąpił w towarzystwie zaledwie dwóch muzyków.

Nie znaczy to jednak, że koncert był ubogi instrumentalnie. Wręcz przeciwnie – swoimi umiejętnościami i warsztatem panowie wzbudzili ogromny podziw, potrafiąc odegrać wyjątkowy koncert, któremu nic nie brakowało. Intymny klimat koncertu i wyjątkowa gra świateł w półmroku doskonale wkomponowały się w twórczość Korteza – muzyka, który wystąpił w miniony weekend w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Artysta zaprezentował repertuar z dotychczas wydanych płyt. Było lirycznie, melancholijnie i refleksyjnie.

Występ Korteza w Kobylnicy był elementem trasy promującej jego drugą płytę „Mój dom”, która ukazała się na rynku w listopadzie ubiegłego roku, by po zaledwie dwóch tygodniach osiągnąć status Złotej Płyty debiutując na OLSie na pierwszej pozycji. Dziś artysta uznawany jest za jednego z najciekawszych twórców "młodego pokolenia".

Zobacz video z koncertu.