Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Teatralnie o wydarzeniach sprzed wieków

Młodzi aktorzy na scenie


Podaj dalej:
Kilkudziesięciu młodych aktorów, oryginalne i barwne kostiumy, świetną choreografię i wykonanie mogliśmy podziwiać podczas Gminnego Przeglądu Jasełek. Gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy.

Organizowany już po raz dwunasty, Gminny Przegląd Jasełek to doskonała okazja, by przyjść i zobaczyć, w jak interesujący sposób młodzi aktorzy tańcem, słowem i światłem opowiadają historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Zaprezentowane przez poszczególne szkoły przedstawienia obrazują sceny zwiastowania i narodzenia, wizyty kolędników czy walki diabłów z aniołami. Artystyczne wrażenie potęgują przepiękne i oryginalne kostiumy, barwne scenografie i połączenie muzyki ze światłem.

Wyniki konkursu:
I miejsce - SP Słonowice (opiekunki Jolanta Majerowska i Iwona Sikora)
II miejsce - SP Sycewice (Małgorzata Andrzejczak)
III miejsce - SP Kobylnica (Joanna Cybulska, Joanna Janulewicz-Nyc)
Nagrody dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników Przeglądu wręczyli: ks. Wojciech Pettke, proboszcz Parafii NSPJ w Kobylnicy i Jan Wild, dyrektor Szkoły.

Jak podkreślają organizatorzy, Przegląd pozwala młodym ludziom choć na moment zatrzymać się w biegu codziennych spraw, uśmiechnąć się i zadumać. Impreza jest też doskonałą okazją do rozbudzenia wrażliwości artystycznej wśród uczniów.