Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Wspólnymi siłami dla chorej Natalki

Z pomocą dla dziewczynki


Podaj dalej:
Kilkunastu artystów zaprezentowało swoje umiejętności w trakcie wyjątkowego koncertu kolęd, który 10 grudnia odbył się w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. Równolegle, tuż przed wejściem do Sali, w której odbywały się występy, prowadzony był kiermasz ciast i ozdób, z którego dochód został przeznaczony na leczenie Natalki Przedborskiej. Dziewczynka choruje na nowotwór złośliwy kości.

Wyjątkowy koncert, który odbył się w środowy wieczór, spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, która licznie przybyła do Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, by oglądać popisy artystów, którzy rozwijają swoje muzyczne talenty w czasie zajęć organizowanych przez placówkę. Świąteczne kolędy wykonywali więc gitarzyści, perkusiści, klawiszowcy oraz wokaliści. Zwieńczeniem całego koncertu był wspólny występ młodych adeptów gry na instrumentach oraz ich instruktorów.

Nie tylko świąteczny nastrój wpłynął na wyjątkowość całego wydarzenia. Gdy na scenie prezentowali się poszczególni artyści, tuż przed wejściem na koncertową salę, odbywał się kiermasz ciast i ozdób świątecznych przygotowanych przez mieszkanki Gminy Kobylnica: Ewę Górecką, Agnieszkę Pyzik i Grażynę Chalecką oraz rodziców dzieci, z którymi uczy się Natalka.

Uzyskane w ten sposób pieniądze zostały przekazane fundacji, która pomaga gromadzić środki na leczenie Natalki Przedborskiej. Dziewczynka choruje na nowotwór złośliwy kości, którego leczenie jest bardzo kosztowne.

Sumę środków, jakie udało się zebrać w czasie wydarzenia poznamy niebawem. Zabezpieczone puszki zostały przesłane do siedziby Fundacji, która pomaga dziewczynce. Jednak organizatorzy już dziś dziękują wszystkim, którzy wsparli całą akcję.