Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Turniejowy test na początek roku

Olimpijczyk walczył w Luzinie


Podaj dalej:
Już w pierwszy weekend tego roku swoją formę postanowili zweryfikować młodzi piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” Kwakowo. Dwie drużyny zaprezentowały się w halowym turnieju Kaszub Cup 2018 rozgrywanym w Luzinie.

Młodzi piłkarze kończą powoli przygodę z zawodami rozgrywanymi na halach. Przed nimi ostatnie turnieje, które są jednym z etapów przygotowań do nadchodzącego sezonu. W pierwszy weekend stycznia Olimpijczyk wystartował w silnie obsadzonym turnieju Kaszub Cup 2018. W Luzinie spotkało się 18 zespołów z rocznika 2006, w tym dwa z Kwakowa.

- Pierwszego dnia nasz drugi zespół Olimpijczyka trafił do grupy B, gdzie rywalizował między innymi z Gryfem Słupsk, Cartusią Kartuzy, GOSRiT Luzino. Grupa niezwykle wyrównana, w efekcie czego zabrakło nam jednego punktu do awansu do Ligi Mistrzów. Trzy zwycięstwa i dwie porażki dały nam 3 miejsce, ale na uwagę zasługuję fakt, iż nasz drugi zespół wygrał z pierwszym zespołem Gryfa Słupsk aż 4:2, a to pokazuje, jak blisko byliśmy awansu do grupy mistrzowskiej. Mecz ten był ozdobą pierwszego dnia, walka o każdy centymetr boiska, dużo emocji i pięknych bramek, zasłużenie go wygraliśmy – relacjonuje Krzysztof Muller, trener kwakowskich piłkarzy.

Druga drużyna Olimpijczyka trafiła za to do grupy C, gdzie przyszło jej stawić czoła Gryfowi Tczew, Olimpii Grudziądz czy FC Gowidlino. Tutaj obyło się bez niespodzianek, zespół z Kwakowa zdecydowanie wygrał wszystkie spotkania i z bilansem 19:6 zajął pierwsze miejsce w swojej grupie.

- Drugiego dnia w grupie Ligi Europy rozegraliśmy 5 spotkań. Nie przegrywając żadnego meczu, zajęliśmy 2 miejsce, w każdym meczu walczyliśmy i zostawiliśmy serce na boisku. Wielkie brawa dla zespołu. W Lidze Mistrzów również rozegraliśmy 5 spotkań, gdzie jeden mecz trwał 10 minut. Niestety, zabrakło nam trochę szczęścia, bo piłkarsko zawodnicy Olimpijczyka wyglądali fenomenalnie. Trzy zwycięstwa i dwa remisy dały nam tylko 2 miejsce. Mając wszystko we własnych nogach remisujemy nasz ostatni mecz i musimy czekać na rozstrzygnięcie ostatniego pojedynku, niestety Gryf Wejherowo zmiażdżył 7:1 Gryf Słupsk i to piłkarze z Wejherowa wygrali cały turniej – przyznaje Muller.

Wyniki:
Olimpijczyk Kwakowo 2:1 Piki Gdańsk
Olimpijczyk Kwakowo 0:0 Gryf Słupsk II
Olimpijczyk Kwakowo 3:1 UKS 8 Lębork
Olimpijczyk Kwakowo 0:0 Gowidlino
Olimpijczyk Kwakowo 1:1 GOSRiT Luzino

Klasyfikacja końcowa Ligi Europy:
1. GOSRiT Luzino
2. Olimpijczyk Kwakowo
2. FC Gowidlino
4. Piki Gdańsk
5. Gryf Słupsk II
6. UKS 8 Lębork

Wyniki:
Olimpijczyk Kwakowo II 3:1 Barca Bolszewo
Olimpijczyk Kwakowo II 0:0 Gryf Wejherowo II
Olimpijczyk Kwakowo II 2:0 Gryf Słupsk
Olimpijczyk Kwakowo II 5:0 Gryf Tczew
Olimpijczyk Kwakowo II 1:1 Cartusia Kartuzy II

Klasyfikacja Końcowa Liga Mistrzów:
1. Gryf Wejherowo II
2. Olimpijczyk Kwakowo II
3. Gryf Tczew
4. Cartusia Kartuzy II
5. Gryf Słupsk
6. Barca Bolszewo

Skład UKS Olimpijczyk Kwakowo: Sebastian Słomiński, Kacper Protas, Konrad Dąbrowski, Kacper Raczyński, Jakub Adkonis, Kuba Ozimek, Kacper Nowak, Maciej Pacan – Skiers, Gabriel Gruszka, Przemysław Sidorowicz, Hubert Kozoduj, Filip Miler, Aleksander Lewandowski, Mikołaj Nowakowski, Mikołaj Moroń, Oskar Dąbrowski, Adam Lemańczyk.
Trener: Krzysztof Müller
Trener II: Paweł Ozimek
Trener bramkarzy: Mateusz Kowalczyk
Kierownik drużyny: Dariusz Protas