Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Udany rok Jerszyńskiego. 11 kolejnych medali

Kariera młodego judoki cały czas się rozwija

Podaj dalej:
W bardzo dobrym stylu zakończył tegoroczne starty Maciej Jerszyński. Młody judoka trenujący na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym Orzeł Kończewo wywalczył w swoim ostatnim turnieju trzecie miejsce. Tylko w tym roku na jego szyi zawisło 11 medali.

Dla młodego zawodnika z Kończewa był to bardzo udany sezon, który przypieczętował zdobyciem brązowego medalu w Turnieju Dzieci w Judo „To My, Gdańskie Lwy”. W zawodach stojących na bardzo wysokim poziomie mogliśmy oglądać najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia z Polski i Rosji. Na ośmiu matach rozgrywane były walki w trzech kategoriach wiekowych.

- Uczniowski Klub Sportowy Orzeł Kończewo w kategorii chłopców urodzonych w 2009r. reprezentował Maciej Jerszyński, który w wadze do 38kg zajął III miejsce i zdobył brązowy medal – informuje Dorota Barcikowska, szkoleniowiec korczewskich judoków. Uległ jedynie zawodnikowi z Rosji, z którym przegrał walkę o wejście do finału. Pozostałe pojedynki, w tym o brązowy medal, Maciej zakończył zwycięstwem przed czasem – dodaje Barcikowska.

Szkoleniowiec Orła przyznaje, że był to ostatni w tym roku start jej podopiecznych w zawodach. Choć postępy poczynili wszyscy, to nie ukrywa, że ten rok należał właśnie do Macieja Jerszyńskiego. Medalowa kolekcja nastolatka powiększyła się o 11 medali, które zdobywał na zawodach różnej rangi. Barcikowska podkreśla jednak, że sporą niespodzianką był w tym roku również debiut kolejnego młodego zawodnika.

- Brązowy medal dołączył do wyników Aleksander Przyborek, który dopiero zaczyna przygodę z judo. Mamy nadzieję, że kolejni zawodnicy w 2018r. dołączą do Maćka i będą dzielnie reprezentować nasz Klub i Gminę Kobylnica – twierdzi Barcikowska.

Działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł Kończewo systematycznie wspierana jest przez Gminę Kobylnica.