Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Młodzi mistrzowie języka angielskiego

Konkursowe zmagania w Kobylnicy


Podaj dalej:
30 listopada w Kobylnicy odbył się etap rejonowy Kuratoryjnego Konkursu z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. O główną nagrodę, czyli prawo startu w kolejnym etapie zmagań, walczyło 79 uczestników reprezentujących 24 placówki.

Uczestnikami eliminacji rejonowych w Kobylnicy byli uczniowie z powiatu lęborskiego, słupskiego i Miasta Słupsk, którzy z I stopnia (etapu szkolnego) otrzymali co najmniej 70% punktów możliwych do uzyskania w eliminacjach szkolnych. Do przeprowadzenia eliminacji powołana została Rejonowa Komisja Konkursowa w składzie: Anna Kowalczyk, przewodnicząca, Aleksandra Centkowska, Marta Ignacik, Monika Pakuła i Dagmara Zakrzewska.

Najwięcej uczestników etapu rejonowego zakwalifikowano ze szkół:
Społeczna Szkoła Podstawowa w Słupsku -15 uczestników
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy -7 uczestników
Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku - 9 uczestników
Społeczna Szkoła Językowa LTO z Lęborka - 10 uczestników

Rejonowa Komisja Konkursowa do kolejnego etapu zmagań wytypowała 10 uczniów - po dwóch uczniów ze Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej LTO z Lęborka, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy i I Społecznej Szkoły Podstawowej STO im. Mikołaja Reja w Słupsku. Do udziału w najwyższym etapie konkursowym zakwalifikowano także po jednym uczniu z następujących szkół: Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupsku, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku i Szkoła Podstawowa nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku.

Najlepsze wyniki na poziomie między powiatowym osiągnęli: Zuzanna Koss (Lębork), Julia Zuzanna Szafranski (Kobylnica) i Jakub Michał Rau (Słupsk).