Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Pierwsza wizyta Mikołaja już za nami

Były prezenty, padły deklaracje


Podaj dalej:
Choć za oknem wciąż próżno poszukiwać śniegu, a temperatury bardziej odzwierciedlają te, które panują późną jesienią, niż zimą, to w Gminie Kobylnica, już czuć zbliżające się święta. Wszystko za sprawą wizyty Mikołaja, który spotkał się już z młodymi mieszkańcami.

Gmina Kobylnica jest prawdopodobnie pierwszą z gmin w naszej okolicy, do której zdążył zawitać Mikołaj. Brak śniegu i dodatnie temperatury nie przeszkodził mu jednak w wizycie, która – zgodnie z tradycją – odbywa się zawsze na początku grudnia. Każdego roku pana w czerwonym ubraniu witają najmłodsi mieszkańcy, głównie przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych z terenu gminy.

Na spotkanie z dziećmi Mikołaj przygotował blisko pół tysiąca świątecznych paczek, które wręczono w czasie jego pobytu. Dzieci, które je otrzymały, nie kryły radości i wzruszenia. Właściwie każde z nich opuszczało mury Gminnego Centrum Kultury i Promocji w fantastycznym nastroju i z uśmiechami na ustach. W czasie krótkiej rozmowy z Mikołajem zapewniały, że są grzeczne i starają się słuchać swoich rodziców.

Wręczenie świątecznych upominków stanowiło jednak tylko jeden z elementów świątecznego spotkania, które każdego roku organizowane są w Gminie Kobylnica. Zanim do rąk młodych mieszkańców trafiły torby wypełnione słodkimi łakociami, dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny, który opowiadał przejmującą historię Mikołaja i jego roli w czasie Świąt Bożego Narodzenia.