Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Od świątecznej zabawy po taneczne ewolucje

Roztańczona Kobylnica


Podaj dalej:
W pierwszy weekend grudnia Kobylnica była gospodarzem ogólnopolskiego Grand Prix Cheerleaders. Jest to jedna z największych tego typu imprez w kraju. Wzięło w niej udział kilkanaście grup tanecznych, które na co dzień zagrzewają do rywalizacji zespoły sportowe z całej Polski.

Pierwszy weekend grudnia upłynął w Kobylnicy pod znakiem tańca i zabawy. Dwudniowa impreza, którą zorganizowało stowarzyszenie Cheerleaders Maxi, zgromadziła w hali Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego zarówno profesjonalne tancerki, jak i dzieci, które mogły wziąć udział w różnego rodzaju konkursach, zawodach i zabawach.

To właśnie młodzi ludzie byli głównymi bohaterami pierwszego dnia imprezy. Kilkuset uczniów z kobylnickich szkół wzięło udział w Mikołajkowych Igrzyskach Szkolnych. Organizowane od dziesięciu lat wydarzenie ma na celu integrację młodzieży, promocję aktywnej formy spędzania wolnego czasu i rozwój umiejętności artystycznych wśród uczniów. Służą temu różnego typu konkursy i zabawy, w których uczestniczą młodzi ludzie.

Drugiego dnia na parkiecie hali sportowej Szkoły Podstawowej mogliśmy oglądać czołowe zespoły cheerleaderek, które stanęły do rywalizacji w Grand Prix. Stawką zawodów były puchary i medale Wójta Gminy Kobylnica. Zgromadzona publiczność mogła oglądać występy kilkunastu zespołów, które rywalizowały w różnych kategoriach wiekowych i dywizjach.

Ku uciesze miejscowych kibiców zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii Dance Elite Junior Młodszy przypadło dziewczętom z grupy Maxi Hit Kobylnica. Młody zespół stanowią uczennice Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Ich występ zyskał nie tylko aprobatę jurorów, ale także wywołał spore poruszenie wśród kibiców. Zasiadający na trybunach rodzice nie kryli wzruszenia, ale również i radości z występu i sukcesu młodych tancerek.

Organizacja X Mikołajkowych Igrzysk Szkolnych oraz Grand Prix Cheerleaders była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Gminy Kobylnica.

Fot. Marcin Tomacik / APR-SAS