Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Zwycięstwo na otwarcie sezonu halowego

Olimpijczyk najlepszy w Przodkowie


Podaj dalej:
25 listopada w Przodkowie odbył się halowy turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 2005. W zawodach wystartowało 14 drużyn. Aż trzy reprezentacje wystawił Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk Kwakowo. Jedna z nich okazała się najlepsza w całych zmaganiach.

Zespół z Kwakowa wystawił trzy równe zespoły, w których większość piłkarzy stanowili chłopcy z rocznika 2006. Mimo to wszystkie ekipy wywalczyły awans do kolejnej fazy.

- W 1/4 turnieju dwa zespoły Olimpijczyka musiały stoczyć bratobójczy pojedynek, w wyniku którego jeden musiał odpaść wcześniej. W meczu o trzecie miejsce Olimpijczyk III wygrał zasłużenie 1:0 z Salosem Słupsk. W finale zdecydowaną przewagę miał zespół Olimpijczyka II, ale zespół z Gdańska dobrze się bronił i w regulaminowym czasie gry był wynik 0:0 – mówi Krzysztof Muller. Po serii rzutów karnych wygrali piłkarze z Kwakowa – relacjonuje szkoleniowiec.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został piłkarz Olimpijczyka Kacper Protas.

Skład Olimpijczyka Kwakowo: Paweł Wysocki, Sebastian Słomiński, Przemysław Sidorowicz, Paweł Kamiński, Kuba Ozimek, Jakub Adkonis, Mikołaj Moroń, Kacper Protas, Kacper Raczyński, Kacper Samsel, Jan Kiełbasa, Kacper Nowak, Hubert Kozoduj, Mateusz Kamiński, Filip Miler, Maksymilian Żurawski, Przemysław Rusiecki, Mikołaj Nowakowski, Maciej Pacan - Skiers, Adam Lemańczyk, Konrad Dąbrowski i Jonatan Rowiński.
Trener: Krzysztof Müller

Klasyfikacja końcowa rozgrywek mistrzowskich:
1. Olimpijczyk Kwakowo II
2. Morena Gdańsk
3. Olimpijczyk Kwakowo III
4. Salos Słupsk 2005
5. GKS Przodkowo
6. GTS Czarna Dąbrówka
7. KP Starogard
8. Olimpijczyk Kwakowo I