Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Medale kobylnickich wojowników

Trzy razy na podium w Szczecinie


Podaj dalej:
W Szczecinie odbył się turniej karate, w którym rywalizowali najlepsi zawodnicy młodego pokolenia z całego kraju. Obok reprezentantów gospodarzy, Słupska, Kostrzyna czy Środy Wielkopolskiej mogliśmy oglądać także zawodników „Spartans” Kobylnica. W stolicy województwa zachodniopomorskiego pokazali się z bardzo dobrej strony.

Po rozegranych kilka tygodni temu, udanych Mistrzostwach Polski w Ju – Jitsu, zawodnicy z Kobylnicy wzięli udział w kolejnych zmaganaich. 19 listopada rywalizowali w X Turnieju Nadziei w Karate WUKF (z ang. – World Union Of Karate – Do Federation) o Puchar Prezydenta Miasta. W hali przy ulicy Twardowskiego swoje umiejętności prezentowało ponad 100 zawodników z całego kraju.

Obok reprezentantów klubów, które funkcjonują w dużych miastach, takich jak: Szczecin, Kostrzyn czy Środa Wielkopolska, w zawodach wystartowali młodzi zawodnicy z mniejszych klubów, w tym także z Kobylnicy. Podopieczni Marcina Gawlika zanotowali bardzo udany występ. Ze Szczecina wrócili bowiem z trzema medalami zdobytymi w kumite. Znakomicie spisała się Sandra Grybisz, która zdobyła srebrny medal. Drugie miejsce na podium zajęła również Wiktoria Gawlik. Filip Wąsicki mógł natomiast cieszyć się z brązowego medalu.

- Również słowa uznania należą się pozostałym zawodnikom, którzy dobrze się rozwijają i czynią postępy. Przemysław Burza, Weronika Maciejewska, Alan Świątek, Łukasz Nowikow oraz Szymon Ziółkowski po zaciekłych walkach potwierdzili wysoki poziom wyszkolenia. Spartanie stoczyli zacięte i ostre pojedynki oraz wykazali się bardzo wysokim kunsztem technicznym. Na ich sukcesy składają się m.in. systematyczność i zaangażowanie w treningi – przekonuje Marcin Gawlik, szkoleniowiec „Spartans” Kobylnica.

Zarząd Klubu dziękuje też wszystkim rodzicom zawodników, którzy pomogli przy organizacji wyjazdu na zawody do Szczecina.