Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Strażnicy znów chcą sprawić radość dzieciom

Strażnicy znów chcą sprawić radość dzieciom

Ruszyła specjalna akcja


Podaj dalej:
Do 13 grudnia funkcjonariusze prowadzić będą zbiórkę artykułów, które później zostaną przekazane osobom z mniej zamożnych rodzin zamieszkujących Gminę Kobylnica. Będzie to już trzecia edycja działań. O tym, jak zrodziła się akcja mówi Natalia Filipczak strażnik ze Straży Gminnej w Kobylnicy.

Który to już rok, jak strażnicy organizują akcję zbiórki darów dla dzieci?
Akcję pod hasłem „Strażnicy Dzieciom” organizujemy już po raz trzeci. Zbiórkę darów dla najmłodszych mieszkańców Gminy Kobylnica rozpoczęliśmy w 2015 roku.

Dotychczasowe edycje można uznać za sukces?

Trudno nam – jako organizatorom akcji – oceniać jej efekty. Kiedy pojawił się pomysł organizacji specjalnej zbiórki, założyliśmy, że będziemy starać się pomagać jak największej liczbie osób. Z każdą kolejną edycją udaje nam się gromadzić coraz więcej przedmiotów, a dzięki temu jesteśmy w stanie przygotowywać jeszcze więcej świątecznych paczek. Dla nas sukcesem byłoby wywołanie uśmiechu na choć jednej twarzy. Dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca, takich uśmiechniętych twarzy każdego roku możemy obserwować kilkadziesiąt.

Ile osób otrzymało prezenty w czasie poprzednich edycji?

W ubiegłym roku akcja znalazła szeroki oddźwięk, co było dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Świąteczna pomoc trafiła do 66 osób. Podkreślam jednak, że sukces naszej akcji nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne wsparcie dobrych ludzi.

Trwa kolejna odsłona akcji „Strażnicy Dzieciom”. Co warto przynosić? Jakich artykułów najbardziej potrzeba?

W tym roku zbiórka ruszyła 13 listopada i potrwa do 13 grudnia. Najmilej widziane są przedmioty w dobrym stanie, takie jak: zabawki, książki, akcesoria szkolne, gry czy płyty CD. Zbiórka prowadzona jest od poniedziałku do piątku w komendzie Straży Gminnej w Kobylnicy, przy ulicy Wodnej 20/2, w godz. 7.30 – 15.30. Wszystkie uzbierane dary zostaną przekazane w formie podarunków świątecznych za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylnicy. Wszystkim, którzy zechcą przyłączyć się do akcji, już dziś – serdecznie dziękujemy.

Rozmawiał Karol Kotusiewicz