Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

W Święto Niepodległości spotkali się w hali

Sportowe emocje i patriotyzm


Podaj dalej:
W dniu Święta Niepodległości na parkiety hali sportowej w Kobylnicy wybiegły drużyny młodych piłkarzy, którzy rywalizowali o zwycięstwo w pierwszej edycji zmagań pod hasłem „Kobylnica Cup”.

W tym szczególnym dla każdego Polaka dniu Akademia Piłkarska Słupia Kobylnica postanowiła zorganizować sportowe zmagania, by w wyjątkowy sposób upamiętnić wydarzenia sprzed 99 lat, kiedy Polska odzyskała niepodległość. Zaproszenie do udziału w zawodach przyjęło 10 zespołów.

- Zwyciężyła drużyna Stali Jezierzyce, która w meczu finałowym pokonała UKS Orliki Kończewo 1:0. Trzecie miejsce zajęli piłkarze UKS Sparta Sycewice po zwycięstwie nad słupskim Gryfem – relacjonuje Norbert Kazimierczak, organizator, a jednocześnie trener jednej z ekip biorących udział w turnieju. Prowadzony przez niego zespoły AP Słupia Kobylnica zajęły ostatecznie 5 i 7 miejsce.

Klasyfikacja generalna:
1.STAL JEZIERZYCE
2. UKS ORLIKI KOŃCZEWO
3.UKS SPARTA SYCEWICE
4.GRYF SŁUPSK I
5.AP SŁUPIA KOBYLNICA I
6.Szkółka PIŁKA W BRAMCE
7.AP SŁUPIA KOBYLNICA II
8.GRYF SŁUPSK II
9.FUTBOLAKI SŁUPSK
10. FOOTBALL ACADEMY

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Stali Jezierzyce Kacper Lewanowski, natomiast zawodnikiem – Marcel Kowalewski z Kończewa. Tytuł króla strzelców powędrował do Michała Mothke.