Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

W hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

W hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

Orkiestra zagra jego utwory


Podaj dalej:
Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy po raz kolejny spróbuje udowodnić, że potrafi doskonale poradzić sobie z każdym repertuarem. Tym razem, wspólnie z Anną Chodyną, przypomną nam utwory Wojciecha Młynarskiego. Będzie to koncert upamiętniający twórczość artysty, który zmarł w marcu tego roku.

Wojciech Młynarski był polskim poetą, satyrykiem, autorem tekstów piosenek i ich wykonawcą. Ceniony za nieprawdopodobną łatwość operowania piórem oraz wnikliwe analizowanie otaczającej nas przestrzeni. Zaskakiwał, bawił, a przy tym zmuszał do refleksji…

- Koncert będzie więc dowodem uznania dla twórczości i dokonań artysty. W ten sposób chcemy przypomnieć widzom wyjątkowego człowieka, którego teksty towarzyszyły wielu pokoleniom Polaków – podkreśla Mariusz Brokos, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

To właśnie tam, 26 listopada usłyszymy największe przeboje Wojciecha Młynarskiego. Wykona je Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy wspólnie z Anną Chodyną. Początek o godzinie 17.00.

Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w sekretariacie placówki.