Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Piosenki polskie. Ocalić od zapomnienia

Koncert wybitnego muzyka


Podaj dalej:
Legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów. W ostatnich latach znany szerokiej publiczności przede wszystkim ze współpracy z zespołem MAANAM, a także ze wcześniejszych dokonań duetu SOYKA YANINA, z którym koncertował przez wiele lat w Polsce i zagranicą. 29 października, w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, wystąpi Janusz Yanina Iwański.

Koncert składać będzie się z utworów wykonywanych niegdyś przez takich wybitnych twórców polskiej muzyki rozrywkowej, jak Krzysztof Klenczon, Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa, Marek Grechuta czy Marek Jackowski. Usłyszymy też niezapomniane piosenki, takie jak: "Biały Krzyż", "Modlitwa", "Ocalić od zapomnienia", czy "Oprócz błękitnego nieba". Artysta wykona także piosenki skomponowane do tekstów ks. Jana Twardowskiego, które pochodzą z tomu wierszy o tytule „Nie przyszedłem pana nawracać”. Podczas koncertu pojawią się także utwory z najnowszej płyty artysty wydanej w 2016 o tytule “Kręci się”.

Całość przeplatana będzie opowiadaniami artysty o swoich życiowych doświadczeniach. Początek koncertu o godzinie 17.00.

Skład zespołu:
Dariusz Bafeltowski – gitary, śpiew (ma na koncie współpracę m.in. z Marcinem i Mateuszem Pospieszalskimi, Justyną Steczkowską i Januszem Radkiem)
Przemysław Pacan – cajon, instr. perkusyjne, śpiew (współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, zespołami Deus Meus czy Armia)
Djatri Kural – bass akustyczny (współpracowała z Kingdom Waves czy Markiem Jackowskim).

Bilety do nabycia w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy w cenie 10 złotych.