Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Zawodami upamiętnili mistrza Godnicza

33 medale zdobyte w czasie imprezy


Podaj dalej:
Już po raz drugi Gmina Kobylnica była gospodarzem Gali Sportów Walki im. Michała Godnicza. W ostatnich dniach września zjechali do nas najlepsi zawodnicy z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Bardzo dobrze zaprezentowali się na ich tle reprezentanci klubu Spartans Kobylnica. Gospodarze wywalczyli 33 medale.

Szczecin, Bydgoszcz, Konin, Zielona Góra, Słupsk i Ustka. Ponadto Bobolice, Krosno Odrzańskie, Żydowo – zawodnicy reprezentujący kluby z tych miast walczyli w Kobylnicy, w czasie drugiej edycji Gali Sportów Walki im. Michała Godnicza. Zawody upamiętniające jednego z cenionych trenerów i pedagogów zachęciły do udziału również wojowników z Irlandii.

W pierwszym dniu wszyscy zawodnicy szlifowali swoje umiejętności w specjalistycznym seminarium, które prowadzili eksperci, trenerzy i czołowe postaci polskiej sceny sportów walki. Kilkadziesiąt osób mogło pogłębić swoją wiedzę pod okiem między innymi Prezydenta Polskiej Akademii Ju Jitsu Soke Eugeniusza Sikory (10- Dan) ,Szefa konińskiego Centrum Ju Jitsu Wojciecha Malczaka (9- Dan), mistrza Marka Jezierskiego (5 dan AIKIDO) ze Słupska oraz mistrza Krzysztofa Kośmider (3 -Dan) Bushido Club Irlandia z Ju-Jitsu, Karate, Aikido.

Następnego dnia na trzech matach (tatami) zawodnicy wystartowali w poszczególnych konkurencjach:
– Ju-Jitsu Kata Parami
– Fighting Ju-Jitsu
– Sport Ken-Jutsu
- Formy kata
- Light kontakt kickboxing
- sanbon kumie

W zawodach w Kobylnicy rywalizowało około 109 zawodników z 12 klubów. Wiele walk było zaciętych. Zademonstrowano różne techniki. Przedstawiciele Spartans Kobylnica kierowani przez Marcina Gawlika zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, notując wysokie miejsca i zdobywając 33 medale, w tym 14 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych.

Złoci medaliści :

Marcel Jaroć, Sandra Grybisz, Fabian Gawlik, Szymon Ziółkowski, Wiktoria Gawlik, Błażej Bzowski, Natalia Górska, Łukasz Nowikow, Hyc Mateusz.
Srebrni medaliści
Wąsiki Filip, Burza Łukasz, Klimkowska Aleksandra, Maciejewska Weronika, Dubicki Hubert, Tymecki Kajetan.
Brązowi medaliści:
Łukasz Burza, Bartek Bzowski, Sandra Grybisz, Fabian Gawlik, Dorian Gębka, Maciejewska Weronika, Klimkowska Aleksandra, Maksymilian Mucha, Wiktor Wojciekien, Łukasz Nowikow.