Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Bez medali, ale z kolejnym doświadczeniem

Podsumowanie zawodów CTiF w Dębnicy Kaszubskiej


Podaj dalej:
Piętnaście drużyn stanęło do rywalizacji w Powiatowych Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które rozgrywane były w Dębnicy Kaszubskiej wg regulaminu CTiF. Zmagania były doskonałą okazją do współzawodnictwa i wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi adeptami strażackiego rzemiosła.

Określenie „CTiF”, które w zasadzie jest nazwą organizacji pożarniczej, jest stosowane w Polsce jako skrót, który oznacza w rzeczywistości „Regulamin Tradycyjnych Międzynarodowych Zawodów Pożarniczych” przyjęty i stosowany przez Międzynarodowy Komitet Techniczny do spraw Zapobiegania i Zwalczania Pożarów.

Do zawodów stanęło dziewięć chłopięcych i sześć dziewczęcych drużyn MDP OSP z Powiatu Słupskiego. O końcowej klasyfikacji w obydwu kategoriach decydował wynik uzyskany w czasie dwóch konkurencji: ćwiczenia bojowego i sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz punkty uzyskane podczas musztry.

Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowano Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z OSP Gałęzinowo (Gmina Słupsk). Reprezentująca Gminę Kobylnica jednostka MDP OSP Sycewice zajęła 9. miejsce. W gronie dziewcząt najlepiej wypadła drużyna z MDP OSP Korzybie (Gmina Kępice).

Na koniec zawodów wręczono okazałe puchary i medale oraz zaproszono wszystkich uczestników na smaczny poczęstunek.

Naszą gminę reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Sycewice w składzie: Kaja Czapka, Sebastian Drzycimski, Kacper Markowski, Brajan Klimas, Martyna Goyke, Kacper Prokopowicz, Wiktoria Pustkowiak, Dawid Dinter, Amelia Dinter, Fabian Żuliński – opiekun drużyny sekretarz zarządu OSP druhna Magda Klawikowska.

W czasie zawodów drużynę z Sycewic wspierali druhowie OSP: prezes zarządu OSP druh Arkadiusz Knut, naczelnik zarządu OSP druh Krzysztof Woźniak oraz wiceprzewodniczący komisji rewizyjnej OSP druh Marcin Mytryszyn. Wśród uczestników zawodów obecny był także Komendant Gminny ZOSP RP Gminy Kobylnica druh Robert Smysło – członek zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP województwa pomorskiego.