Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

Konkurs pozwala na uzyskanie dotacji do modernizacji domowych systemów grzewczych, polegającej na likwidacji pieców kaflowych i kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, biomasą albo pompami ciepła

więcej

Aktualny etap realizacji programu: W dniu 11 maja Gmina Kobylnica przekazała zbiorczy wniosek, sporządzony na podstawie wniosków mieszkańców, do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpić powinno do dnia 29 czerwca 2018 r.

Kobylnicka Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej

Pomóż potrzebującym. Ruszyła specjalna akcja

Wspieramy ofiary nawałnic


Podaj dalej:
To ważne, by w sytuacjach, kiedy los doświadcza drugiego człowieka, znaleźć w sobie na tyle empatii i wyrozumiałości, by ofiarować pomoc. O fatalnych skutkach nawałnicy, która przeszła nad południową częścią województwa pomorskiego słychać wszędzie. Z wielu stron płynie pomoc dla osób, które ucierpiały w wyniku nawałnicy. Teraz także ze strony Gminy Kobylnica.

Na najbliższej sesji radni będą debatować nad uchwałą w sprawie udzielenia pomocy Gminie Chojnice, która od kilku tygodni boryka się ze zniszczeniami, jakie pozostawiła po sobie sierpniowa nawałnica. Rajcy będą głosować nad uchwałą, która zakłada przekazanie samorządowi 50 tysięcy złotych. Środki miałyby pomóc w zakupie agregatu prądotwórczego, który w znaczącym stopniu usprawni pracę służb walczących ze skutkami wichury i ulewy.

Pomóc może również każdy z nas. 22 sierpnia powołano „Komitet Społeczny w Kobylnicy do organizacji zbiórki publicznej na rzecz gmin poszkodowanych podczas nawałnic w miesiącu sierpniu 2017". Na specjalnie utworzone konto można dokonywać wpłat w dowolnej kwocie, a uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz. Członkowie Stowarzyszenia będą udzielać wsparcia najbardziej potrzebującym osobom.

Pieniądze prosimy przelewać na numer konta bankowego: 67 9317 0002 0090 0246 3000 0010 (z dopiskiem „pomoc poszkodowanym”).