Konkurs ”Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018)

W grudniu 2018 r. zakończono realizację kolejnego konkursu „Czyste powietrze Gminy Kobylnica” (edycja 2018), którego celem była modernizacja systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów i pieców opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z ekologicznych źródeł ciepła (kocioł na gaz, biomasę, elektryczny, pompa ciepła) na terenie Gminy Kobylnica.

więcej

Karta Dużej Rodziny

Program wspierający rodziny wielodzietne na terenie Gminy Kobylnica.

więcej
Kobylnicki Budżet Obywatelski

Umożliwiamy mieszkańcom dyskusję i bezpośredni wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu publicznego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców.

więcej
Karta Seniora Gminy Kobylnica

Zwiększenie seniorom dostępności do sfery kulturalnej, sportu i zdrowia.

więcej
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz lub zgłoś zagrożenia w Twojej okolicy.

więcej
Aplikacja „BLISKO”
Zaalarmuje, poinformuje, ostrzeże. Wystarczy kilka chwil, aby znaleźć się w gronie osób korzystających z bezpłatnej aplikacji „BLISKO”. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie i dokonaniu rejestracji, będziemy na bieżąco informowani o najważniejszych sprawach i wydarzeniach.

więcej

Na pomoc chorym na białaczkę

Mieszkańcy pokazali wielkie serce


Podaj dalej:
Za spory sukces można uznać efekty akcji „Dzień dawcy szpiku dla Pawła i innych”. Baza potencjalnych dawców powiększyła się o 201 osób.

W kilku miejscach w regionie 12 lutego organizowano akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wolontariusze Fundacji DKMS i Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku ze Słupsku byli tego dnia obecni między innymi w Kobylnicy, Słupsku, Ustce, Szczecinie, Koszalinie czy Darłowie. Wszędzie tam czekali na osoby, które zadeklarowały swoją pomoc osobom chorym na białaczkę, poprzez rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Na terenie Gminy Kobylnica zorganizowano dwa punkty – w Gminnym Centrum Kultury i Promocji oraz świetlicy wiejskiej w Reblinie. Akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Oba punkty odwiedziło wiele osób, które chciały pomóc Pawłowi Segeń, chłopakowi, który młodzieńcze lata spędził właśnie w Reblinie. Choć to jego postać była twarzą całej akcji, to jednak z pomocy osób, które tego dnia zarejestrowały się w bazie, mogą skorzystać inni chorzy na białaczkę.

W czasie styczniowej akcji w bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrowano 201 nowych osób. 47 z nich dokonało tego w dwóch punktach, które działały na terenie Gminy Kobylnica.